GALATASARAY Odeabank’ın ULEB Eurocup finalinde Strasbourg’u 78-67 yenerek şampiyon olduğu maçın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve takım kaptanı Sinan Güler açıklamalarda bulundu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KILIÇ: “TÜRK BASKETBOLU İÇİN ÖNEMLİ BİR GECE”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yaptığı açıklamada, ‘Galatasaray’ın Eurocup’taki şampiyonluğunu tebrik ediyoruz. Başkanı, bütün kulübü ve özellikle basketbolcuları ortaya koydukları büyük mücadeleden, gösterdikleri takım ruhundan dolayı tebrik ediyoruz. Bundan sonrası milli takımlarımızın olimpiyat başarıları. Bu akşam Türk basketbolu için önemli bir gece. Ümit ediyorum bu başarıları tüm takımlarımız devam ettirecektir’ ifadelerini kullandı.
GALATASARAY KULÜBÜ BAŞKANI ÖZBEK: “TARAFTARLARIMIZI ALKIŞLIYORUM. KORKUNÇ GÜZEL TARAFTAR VARDI”
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Eurocup’ta şampiyon olduk. Bu şampiyonluk tüm Galatasaraylıların, kutlu olsun. Euroleague’deyiz artık. Bütün oyuncuları tebrik ediyorum. Taraftarlarımızı alkışlıyorum. Korkunç güzel taraftar vardı. Herkese hayırlı olsun. Tüm Türkiye’ye’ diye konuştu.
SİNAN GÜLER: “BU MUHTEŞEM ATMOSFERDE ŞAMPİYON OLMAK EN ÇOK İSTEDİĞİMİZ ŞEYDİ’
Galatasaray Odeabank takım kaptanı Sinan Güler ise, ‘Bu muhteşem atmosferde şampiyon olmak en çok istediğimiz şeydi. Bunu başardığımız, Türk basketboluna bu kupayı kazandırdığımız için çok mutluyuz. Ne olursa olsun kazanacağımıza inanıyorduk ve bunu başardık’ dedi.
GÖKSENİN KÖKSAL: “AVRUPA, GALATASARAY TARAFTARININ NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNU ANLADI”
Galatasaray Odeabank oyuncusu Göksenin Köksal da şunları söyledi:
“Bu kadar büyük bir taraftarımız var. Onların önünde kaybetmek mümkün değil. Strasbourg’dan daha iyi bir takımız. Bunu da kendi taraftarımızın önünde gösterdik. Avrupa da Galatasaray taraftarının ne kadar büyük olduğunu bir kez daha anladı.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Galatasaray Odeabank’a tebrik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı’nı, ULEB Eurocup şampiyonu olması dolayısıyla tebrik etti.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, Zagreb’ten İstanbul’a hareketinden önce Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i telefonla arayarak, Sarı-Kırmızılı ekibin ULEB Eurocup şampiyonluğunu kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı’na başarı dileklerini de ilettiği belirtildi.