Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün,  3’üncülük şanslarını devam ettiğini belirterek, “Ama artık bizim elimizde değil, bizim yine kazanmamız lazım, rakibimizin kaybetmesini bekleyeceğiz” dedi. Galatasaray’ın 3’üncülük şansının devam ettiğini belirten Cenk Ergün, “Son periyotta üst üste 3 maç kazandık.

Devam ediyor 3’üncülük şansımız ama artık bizim elimizde değil, biz yine kazanmamız lazım, rakibimizin kaybetmesini bekleyeceğiz. Diğer taraftan da Türkiye Kupası finali bizi etkileyecek. Biz üzerimize düşeni yapalım.

Galibiyet için sahaya çıkıp maçı kazanalım, bundan sonra da hafta içi ve hafta sonu ne olacak ona göre de sezonu nasıl kapatacağız bir görelim” dedi. Bir gazetecinin ‘Bafetimbi Gomis ile çarşamba günü Fransa’da imza atmaya gideceğine yönelik iddialara cevap veren Ergün, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bu tür söylemlere her konuşmasında cevap verdiğini anlatan Ergün, “Bir takım kendini Galatasaray’dan büyük gören insanlar, bir takım benimle yurtdışında transferde dolaştığını iddia edenler, işte uçak biletimi hazırlayıp cebime koyanlar.

Bunlarla uğraşmaktan, mesaimizi, enerjimizi başka taraflara harcıyoruz. Size hep söylediğim gibi; bize ana yönetimin vermiş olduğu talimatlar gereği bu işleri yapmaya uğraşıyorum ve benim tarzımda da bunlarla ilgili konuşmamak var.

Bu iş olacağı zaman ortaya çıkar. Bu tür spekülasyonlar, bu tür söylemler negatif anlamda etkiliyor. Çünkü bu tür dedikodulardan hepimiz yoruluyoruz. Gittiğimiz kulüplerde, şehirlerde, insanlar da bunlardan etkileniyor. Dolayısıyla bizim gerçekliğimiz dışında bir gerçeklik çıkıyor ortaya, bunlardan sıyrılmamız gerekiyor. Bizim bütçemiz belli, ihtiyacımız olan alanlar belli” diye konuştu.

“YORUM YAPMANIN ANLAMI YOK”

Takımda kalacak ve gidecek olan oyuncuların durumu hakkında sorulan soruya ise Cenk Ergün şu cevabı verdi: “Son bir maç kaldı. Ondan sonra oturup konuşacağız. Bizim amacımız bu ligi bu şekilde bitirmek.

Lig bittiği anda vermiş olduğumuz kararları sizlerle paylaşacağız. Gitme ihtimali olan arkadaşlarımız var, sözleşmesi değişecek, kalacak, uzayacak olan arkadaşlarımız var. Bunlar hakkında şu an yorum yapmanın bir anlamı yok. Şu kalan maçımızı da bir oynayalım.”