Artık iyice inandım; Kemal Kılıçdaroğlu gaf yapmayı seviyor, adeta bunu bir hobi haline getirmiş. Belki de emsalsiz bir gaf koleksiyonu peşinde.

Böyle olmasa Cumhurbaşkanı’nın müdahalelerinin ciddi kriz yarattığı, ayrılıkların konuşulduğu bir dönemde “Başkanlığı kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz” deyip Ak Parti’yi yeniden bütünleştirir miydi?
Daha birkaç hafta önce kadın Aile Bakanı için “Birilerinin önüne yatmış” demişti. Bunun koleksiyonunda zirve olduğunu sanıyordum; fena halde yanılmışım. Kanlı açıklamasıyla mevcutlara fark atan nadide bir eser kattı koleksiyona.
++
Hazır Kılıçdaroğlu’ndan söz açmışken onun ünlü diğer gaflarını da hatırlayalım:
“Mersin Güneydoğu’nun incisi haline geldi. Sahile gidin, Güneydoğu’da nerede böyle bir sahil bulabilirsiniz? Bulamazsınız.”
Evet bu sözleri hem de Mersin’de söyledi.
++
“Hazırladığımız projeyle iktidar olunca büyüme hızını yüzde 7’ye çıkaracağız. Akılları almasa da iktidara bunun nasıl olduğunu göstereceğiz.”
Bu konuşmayı 2011’de yapmıştı Kılıçdaroğlu. Bir süre sonra 2010 yılının büyüme hızının yüzde 9.2 olduğu resmen açıklandı.
++
“Ben sayın Başbakan gibi söz verip sözünün arkasında duran biri değilim.”
Bir miting meydanında da aynen bu ifadeyi kullanmıştı.
++
Yürüyen merdivene ters binmesini, 7 ile 4’ü toplayıp sonucu 12 olarak ilan etmesini, Cuma salasını ezan sanmasını ise gaf hanesine yazmamak, yorgunluğa bağlamak gerekiyor.
++
“İnsanlık hali” diye yorumlayıp bir çok gafa gülünebilir. Hatta bunlar sevimli de bulunabilir.
Ama şu “kan”lı sözler hiç olmadı sayın Kılıçdaroğlu.
Ürktüm, korktum, dehşete düştüm.
Eski gaflarınızı fena halde özledim, mumla aradım vallahi.