Yalçın ERCAN / ANKARA

Yeni sezonla ilgili kadro çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüten Gençlerbirliği, takımın başına getirmeyi düşündüğü teknik adam konusunda da son aşamaya geldi. Mesut Bakkal ile yolların ayrılmasının ardından, yoğun bir trafik yaşayan Başkent takımının gündemine değişik isimler art arda gelirken Başkan İlhan Cavcav, aday sayısını ikiye düşürdü. Malmö Teknik Direktörü Age Hareide ile başlayan,
Tolunay Kafkas, Fuat Çapa ve Mehmet Özdilek gibi isimlerle süren temasların ardından, iki isim üzerinde duruldu. Beşiktaş ile oynanan son lig maçını izlemek üzere Ankara’ya davet edilen ve prensipte anlaşma sağlandığı ileri sürülen İskoç teknik adam Stuart Baxter ile bir süredir takım çalıştırmayan Tayfur Havutçu, aday olarak gösteriliyor.
Başkan Cavcav ile ofisinde bir araya gelen Havutçu’nun görüşmesinin olumlu geçtiği bildirildi. İskoç çalıştırıcı Stuart Baxter ile Tayfur Havutçu’nun, önümüzdeki hafta yapılacak yönetim toplantısında değerlendirileceği öğrenildi.
Ancak, Havutçu isminin gündeme gelmesi; Beşiktaş ile İstanbul BŞB arasında oynanan ve şike söylentilerine konu olan Türkiye Kupası finalini hatırlatması nedeniyle tepkilere yol açtığı ifade edildi.