Spor-Toto Süper Ligi’ne hafta arası seyircisiz maçlara devam edildi. Günün ilk karşılaşması Trabzon’da oynandı. Trabzon-Bursa maçı önemliydi. Avrupa’ya gidebilmek için iki takım da kazanmak zorundaydı. Kaybedenin büyük avantaj kaybedeceği maçı az sayıda seyirci izledi.
Maç başlayınca ben bu filmi görmüştüm dedim. Senaryo aynen Galatasaray maçında olduğu gibiydi. Bursa oynadı Trabzon seyretti. Bursa oynadı, kaleci Hakan kurtardı da kurtardı. Böylece Hamza Hamzaoğlu’ndan sonra Ersun Yanal’da aynı taktiği uyguladı.
Esasında bu taktiği Teknik Direktörler değil futbolcular yarattı. Futbolcular birbirlerine, ‘Bırakın gelsin rakip, nasıl olsa kalede, Muslera Hakan var. Gol yemezler nasıl olsa’ diye ikaz ediyorlardı.
Futbolun vasat seviye de oynandığı maçın ikinci yarısında Trabzon organize bir atak yapıp golü buldu. Sonra al gülüm ver gülüm. Bursa’dan ve Trabzon bir kaç atak, bir kaç şut, birkaç kurtarış daha izledik. Başka da bir şey yoktu. Hakem bile vasattı.
Çarşamba akşamı iki maç vardı. Biri Gaziantep-Rize maçıydı. Rize Karabük’ün puan kaybının verdiği moralle çıktı sahaya ve iyi oynadı golü de buldu. Antep oyunda dengeyi ve beraberliği harika bir golle sağladı. Rize iyi oyununu sürdürdü ve kazandı.
Dün gece aynı filmi bir kez daha seyrettik. Fenerbahçe-Erciyes maçı. Maç karşılıklı duran toplardan gelen goller ile başladı. Fenerbahçe kötü oynarken Erciyes iyi oynadı. İkinci yarı yapılan değişiklerle Fenerbahçe iyi oynamaya başladı.
Fenerbahçe oynadı, Erciyes faul yaptı. Fenerbahçe oynamak istedi hakem engelledi. Fenerbahçe oynadı, kaleci Gökhan kurtardı, kurtardı, kurtardı.
FA kokartlı hakem böyle maç yönetirse Avrupa’da maç alabilir mi? Bence 10 fırın ekmek yese alamaz. Zaten UEFA koşamıyor diye U-17 turnuvasından geri gönderdi. Ancak MHK kendisini bu kritik maça verdi. Erciyesliler maç bitince bir puan aldıkları için çok mutluydular. Ancak Rize 3 puan alınca umutları mucizeye kaldı.