Spor-Toto Süper Ligi”nin 16. haftası” nda Futbol yine kayıplardaydı. Cumartesi günü oynanan 4 maçta futbol yokken, kırmızı kart çoktu.
İlk maç Gaziantep ile Rize arasında oynandı. Geçen hafta Trabzon” u farklı yenen Rize aynı taktik ile Gaziantep” i yenebileceğini düşündü, ama yanıldı.

Günün ikinci maçı Konya-Bursa arasında oynandı. Galatasaray”dan atılan Hamza Hamzaoğlu, dibe doğru hızla düşen Bursa ile anlaştı. Büyük takımlarla şampiyonluk yaşayan iki hoca karşı karşıya geldi.
Maçta futbol yoktu, kırmızı kart vardı. Bursalı Dzsudzsak 72 de tekme atınca kızardı. Konya ilk yarıda attığı golü korumak için 10 kişi kalan rakibinin üzerine gitmedi. Bursa ise eksik kalmasına rağmen bastırdı ama kapanan Konya” yı açamadı.
Akşam aynı saatte iki maç vardı ne hikmetse. Trabzon-Antalya maçını herkes çok gollü ve iyi futbol seyredeceklerini zannedenler yanıldılar. Trabzon tüm maç tek kale oynadı ve geçen haftadan farklı olarak golleri atabildi. Antalya” yı da ilk defa böyle kötü gördüm.
Gecenin bir diğer maçı Mersin-Kasımpaşa arasında oynandı. Maça, Mersin uzun taç atışını kafayla kaleye gönderen Servet” in golüyle başladı. Kasımpaşa bastırmaya başladı ve çok formdaki golcüsü ile eşitliği sağladı.
İkinci yarı da Kasımpaşa bastırdı, Mersin kapandı. Hakem, 84 de Kasımpaşalı Bozhikov ile 90 da Mersinli Mitroviç” i ikinci sarıdan kızarttı. Kasımpaşa istediği golü 90+4 de Donk ile buldu.
Pazar gününün ilk maçı Sivas-Kayseri arasında oynandı. Maçta futbol, her zaman olduğu gibi yoktu. İki takım da kötüydü. Hakem ise onlardan daha kötüydü. Sivas lehine mutlak bir penaltıyı es geçti. Çoğu kararı hatalıydı. Maç da başladığı gibi bitti.
Günün ikinci maçı Galatasaray ile Akhisar arasında oynandı. Maça sarı kırmızılılar istekli başladı. Akhisar ise öğlen uykusundan henüz uyanamamıştı. Galatasaray” ın ilk golü Podolski’nin ıskaladığı topu önünde bulan Umut attı. İkinci gol ise ver kaçla o doğru inen Oldan” ın ortasını, kaleci Podolski’nin önüne bırakınca gol kaçmazdı.
İkinci yarı ise harika bir maç izledik. Bruno ile başlayan Akhisar yüklenmeye başladı. Bilhassa Galatasaray”ın sağ kanadından gelen Akhisar aradığı golü buldu. Golden sonra gol arayan misafir takım, fırsatları cömertçe harcadı. Galatasaray şoku üstünden attıktan sonra atak yapmaya başladı ve Yasin ile golü buldu.
Adeta tenis maçına dönen karşılaşma seyredenlere ve taraftarlara zevk verdi. Akhisar, müthiş golcüsüyle ikinci golü bulup, ümitlendi. Galatasaray kontra atakla goller kaçırdı. Akhisar Muslera’yı geçemedi. Galatasaray Ligin en çok gol atan takımı ama yedikleri de çok.
Pazar gecesi aynı saatte yine iki maç vardı ne hikmetse. Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı puslu soğuk bir havada oynandı. Futbolcular ısınana kadar ilk yarının yarısı geçti. Baskı kurmaya başlayan Fenerbahçe aradığı golü buldu ve öne geçti.
Gençlerbirliği devre arasında transfer yapmaz ise, PTT Ligi”nde yer alır. Maçta bir tane bile atak yapamadılar. Hoş bunda Fenerbahçe”nin de payı çoktu. Maçta futbol yoktu ama komik bir hakem vardı. Verdiği kararlara gülmekten kırıldım. Fenerbahçe 1-0 ‘lığ galibiyet sayısını 8 e çıkardı.
Aynı saatte oynanan Başakşehir-Eskişehir maçı da bir tuhaftı. Maç 2 dakikada Emre”nin Eskişehir adına attığı golle başladı. Abdullah Avcı’nın takımı sakin sakin ve disiplinli bir şekilde oynadı. Eskişehir ilk yarı iyi direndi.
İkinci yarı Başakşehir artan bir tempoda oynadı ve golleri buldu. Mehmet Battal kafa ile Emre Belezoğlu ise penaltıdan attıkları gollerle, Eskişehir” i dibe iyice yerleştirdi.