Futbol aranıyor…

235

Gençlerbirliği ile Sivas öğlen saatlerinde parlak bir güneş altında oynanırken izleyenlerin uykusu geldi. Maçta yüzlerce pas, onlarca taç, adına mücadele denilen itiş-kakış-tutma-çekme, itiraz, sarı kart vardı, futbol, gol ve sportmenlik hiç yoktu.

Evinde bir senedir kazanamayan Rize ile Eskişehir arasındaki 6 puanlık maça Rize hızlı başladı ve 2. dakikada golü buldu. Es-Es dengeyi kurmak isterken 2. golü ve sonra da kırmızı kartı görünce Rize 3.ncü golü de atıp evinde ilk kez kazandı.

Geçen hafta Eskişehir-Beşiktaş maçını çok iyi yöneten Ali Palabıyık’ı övmüştüm. Maalesef bu övgümü Konya-Fener maçı sonrası geri aldım çünkü çok kötü yönetti. Bir hafta iyi, bir hafta kötü nasıl oluyor?
Konyalı 2 futbolcu Ali Turan ve Toerje, maça oyun oynatmamak için çıkmışlardı. Hakemimiz, Fenerbahçeli futbolcuların yedikleri golü seyretmesi gibi, bakıp durdu ta ki devre sonuna doğru nihayet sarı kartları gösterdi. Hayırlı seyirler Ali Palabıyık.
Gaziantep karşısında” kötü gidişata dur” diyen Kasımpaşa haklı ve net bir galibiyet aldı. Gaziantep dikkatli olmalı, kötü sinyaller veriyor.
Akhisar Başakşehir’i konuk etti. Fenerbahçe maçının sarhoşluğu ile sahaya çıkan Akhisar döküldü. Başakşehir 2 golle rahat kazandı.
Bursa ile Mersin maçında futbol vardı. Penaltı ve kırmızı kart doğruydu. Bu gol ve 10 kişi kalmak Bursa’yı bozmadı. Beraberliği penaltı atışı ile buldu. Karar doğruydu. Bursa duran toptan 2. golü attı ve galibiyeti hak etti.
Yorgun Beşiktaş Lig sonuncusu Balıkesir’i karşısında iki kere öne geçmesine rağmen bir puanı zor kurtardı.