Spor-Toto Süper Ligi’nin son maçı Kayseri-Trabzon arasında oynandı. Maçı 5 bin seyirci izledi. İzledi de zevk aldı mı? Kocaman hayır.
Maçın ilk yarısı masal gibiydi. Maçı uyuklaya uyuklaya seyrederken spikerin bağırmasıyla uyandım. Mehmet Ekici’ nin golü nasıl kaçırdığını ağır çekim izledim. Kayserili Mustafa Akbaş, Mehmet’e öyle güzel gol pası verdi ki, insan soramadan edemiyor. Bu pasları kendi takım arkadaşlarına neden atamıyorsun evladım?
İkinci yarıda da değişen bir şey yoktu. Sağ stoperden sağ beke ondan liberoya ondan sağ stopere ondan sol stopere sol beke. Yani kısaca al gülüm ver gülüm. Pas sayısı 400 küsur, başarılı pas sayısı 395 olunca da takım çok iyi pas yapıyor deniliyor. Bu kadar çok hatta daha fazlasını Barcelano yapıyor. Ama gol de atıyor. Hem de kaç tane..
Maçta enteresan bir olay oldu. Kayserili bir futbolcu sakatlanınca arkadaşları topu taca attı. Trabzonlu Futbolcu tacı Kayseriliye verdi. Kayserili futbolcu topu diziyle kaldırıp kafasıyla kalecisine verdi. Hakem (Hüseyin Göcek) çift vuruş verdi. Kayseriler itiraz etti. Hakem efendi topla oynayan Kayseriliye sportmenliğe aykırı hareketten sarı kart gösterdi.
Trabzonlular ise hakemin hatalı karar verdiğini düşünüp atışı yapıp kaleciye verdiler topu. Anlı şanlı hakemiz. Sportmenliğe aykırı hareketten dolayı Kayseriliye gösterdiği kartı niye Trabzonluya göstermedi?
Ey hoca futbolcu verdiğin kararı tanımadı, sen ne iş yaparsın? Ben hakem olsam Trabzonluya en azından sarı kart gösterirdim. Hakem ofsaydı vermemiş, faulü görmemiş hatta penaltıyı vermemiş (Bu maçta Kayseri’nin iki penaltısı verilmedi) önemli değil. Önemli olan hakemin, kararını tanımayana, kart göstermesidir.