OYUNCU Furkan Andıç, lise yıllarında iyi bir basketbolcu olmayı hayal ettiğini, eğitimi için gittiği Ukrayna’dan Türkiye’ye dönünce bu hayalinin ‘Yük’ olmaya başladığını söyledi. Andıç, bir soru üzerine “Şu an aşk yok” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalında yayınlanan ‘Turki Ekstra’ programında ‘Kırgın Çiçekler’ dizisinde oynayan Furkan Andıç ile yapılan röportaj yayınlandı. Andıç, lise yıllarında basketbolcu olmayı hayal ettiğini, eğitimi için Ukrayna’ya gitmek zorunda kaldığını anlattı. Andıç, şöyle dedi:
“Üniversiteyi Ukrayna’da okumak istedim. Orada da basketbola devam ettim. Daha sonra Türkiye’ye döndüm ve basketbol benim için hayalden öte yük olmaya başladı. Türkiye’de hem üniversite okuyup hem basketbol oynamanız çok zor. Türkiye’de ikisinden birini seçmeniz gerekiyor. Bu yüzden okula yönelmek durumunda kaldım.”
Andıç, Türkiye’ye dönünce bir ajansa yazıldığını ve reklam filmi çekmesi ardından ilk dizi olarak ‘Kolej Günleri’nde oynamaya başladığını söyledi. Bu dizide kendisi gibi diğer oyuncuların da ilk kez kamera karşısına geçtiğini vurgulayan Andıç, “Şu an izleyince bazen komiğime gidiyor, utanıyorum. Ama o anki heyecanı hala taşıyor olmak benim için ayrı bir mutluluk” dedi.
Bir yapıma sonradan dahil olmanın zorlukları bulunduğunu ancak, bu zorluğu kısa sürede aştıklarını ifade ederken, bir soru üzerine, “Sokakta yaşayan ve ailesini uzun zaman önce kaybetmiş, sadece tek başına olan ve hayat mücadelesini kendi başına halletmeye çalışan bir adamı oynamak isterdim” diye konuştu. Furkan Andıç, program sunucusu Liana Dahdouh’un “Aşk var mı?” sorusuna “Aşk yok şu an” yanıtını verdi.