Fransa’nın güneyindeki Nice’de, kent merkezinde bir kamyonlu terör yaşandı. 14 Temmuz Ulusal Gün (Bastille Günü) kutlaması yapan kalabalığın içine daldı. Nice Savcılığı yaptığı açıklamada, saldırıda ilk belirlemelere göre en az 60 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Fransa’da kamyonlu terör saldırısında en az 60 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. En az 100 kişi de yaralandı.

Fransa'da kamyonlu terör 60 ölü
Fransa’da kamyonlu terör 60 ölü

Nice Valisi Christian Estrosi, Twitter hesabı aracılığıyla ölü sayısını düzineler olarak açıkladı. İlk belirlemelere göre Nice’de kamyonlu terör 60 kişinin ölümüne neden oldu.

Valilik, kamyonun içindekilerin halkın üzerine ateş açtığını bildirdi.

Olay kentte büyük paniğe neden oldu. Polis anons yaparak kent sakinlerine gerekmedikçe evlerinden çıkmama uyarısında bulundu.

Olayın ardından polis ve valilik geniş çaplı operasyon başlattı.

Saldırıyı düzenleyen kişinin polis tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Fransa’nın Nice şehrinde Bastille Günü kutlamaları sırasında, bir kamyon kalabalığa daldı. Polis teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.

Kutlamalar sırada havai fişeklerinin atıldığı sırada, kent merkezinde toplanan vatandaşların arasında dalan kamyonun şoförü daha sonra halkın üzerine ateş açtı.

Halktan evden dışarı çıkmamaları Valilik tarafından istedi.

Saldırıyı düzenleyen kişinin polis tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kamyondan gelen ilk görüntülerde polisin yaptığı operasyonun kurşun izleri görüldü.

FRANSA CUMHURBAŞKANI PARİS’E DÖNÜYOR

Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın kriz masasını katılmak üzere Paris’e geri döndüğü duyuruldu. Hollande özel bir ziyaret için ülkenin güneyinde bulunan Avignon kentindeydi.