2009 yılında ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde başlayan, “Harika Yetenekler” olarak da bilinen “Forte 24 Genç Yetenek Projesi ” müzikseverlerin karşısına dev bir konserle çıkacak. Genç Yetenekler bu özel gecede ünlü sanatçılar Zuhal Olcay ve Halit Ergenç ile aynı sahneyi paylaşacaklar.

13 Şubat Pazartesi akşamı “Forte 24 Genç Yetenek” Projesi yararına, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde, ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğini yaptığı gala konseri şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşecek. Genç yetenekler bu çok özel gecede sahneyi Halit Ergenç ve Zuhal Olcay ile paylaşacaklar.

Haldun Dormen’in Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliği yaptığı gecede,Nebil Özgentürk tarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinden yansıttığı “Kutup Yıldızı” fotoğrafları da sergilenecek. Konser, Forte24 projesini en başından beri destekleyen ve Kutup Yıldızları’ndan Yaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzenleniyor.

BİLETLER SATIŞTA

13 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek olan konserin biletleri 29 Aralık tarihi itibariyle satışa sunuldu. Forte 24 Genç Yetenek Projesi – 2017 Gala Konserinde şu orkestra üyeleri yer alacak:
Berfin Aksu (Keman), Emre Engin (Keman), Sesim Bezdüz (Keman), Elvin Hoca Ganiyev (Keman), Elfida Su Turan (Keman), Salihcan Gevrek (Piyano), Iraz Yıldız (Piyano), Bulut Gülen (Trombon), Merve Kocabeyler (Arp), Utar Dündar Artun (Piyano-Perküsyon-Kompozisyon), Onur Abacı (Kontrenor).