FETÖ’cüler sinsi darbe peşinde mi?

183

KHK yani Kanun hükmünde kararname… Son zamanlarda en çok duyduğumuz cümlelerden birisi oldu. O hal kapsamında öyle çok şey yapıldı ki özellikle kanun hükmünde kararnamelerle.

Son olarak 4 binin üzerinde akademisyen ihraç edildi. İnternetten şöyle bir listeye bakayım dediğim zaman bir baktım ki çevir çevir bitmiyor liste o kadar uzun ki hepsini görmek mümkün değil.
Ama medyadan okuduklarımdan bazı isimleri ben de tanıyorum şaşırmadım desem gerçekten yalan olur.
FETÖ’cü diye ihraç edilen bazı isimleri benim gibi bilenler bilir ki uzaktan yakından ilgisi yok.
Düşünüyorum ki acaba başka bir sebeple mi ihraç edildiler?
İktidara yakın medya mensuplarının sosyal medyadaki paylaşımları okudum.

Özellikle yeni Şafak Gazetesi’nden Yusuf Kaplan, “şimdi tepem attı, üç FETÖ’cü dilekçe veriyor rektör ihraç ediliyor cumhurbaşkanı Erdoğan’ın altı oyuluyor, elbette FETÖ temizlenecek ama FETÖ ile ilgisi olmayanların canı yandı” diyor ve son olarak da “Kripto’cular darbe yapıyor” diyor.
Durumu bu kadar vahim görüyor yani.

Cem Küçük de bu listeye itiraz etmiş ve özetle işin içinde başka sinsi bir durum olduğunu paylaşmış.
Sadece gazeteciler değil Cem Yılmaz gibi sanat dünyasından da bazı isimler, attıkları twitlerle bu listede birçok kişiye haksızlık yapıldığını belirtmişler.
İnsanın aklına şöyle bir soru geliyor: FETÖ ile ilgisi olan insanların hala oldukları yerlerde dolandıkları bir ortamda FETÖ ile hiç ilgisi olmayan insanların başına kötü şeylerin gelmesinin sebebi, bu insanları ihbar eden kişilerin FETÖ’cü olma ihtimali olabilir mi?
Ya da daha kısa ve doğrudan soralım, tıpkı Yusuf Kaplan’ın söylediği gibi: Kendini sağlama almaya çalışan ya da başka yönden darbe yapmaya çalışan FETÖ’cüler, masum insanları kendilerini saklamak için ihbar etmiş olabilirler mi?

Eğer öyleyse onu bunu ihbar etmek yoluyla hala Türkiye’de iş başındalar ve gizli darbe yapıyorlar demektir.
O zaman ispiyonculara itibar etmek, FETÖ’cülerin ekmeğine yağ sürmek olmuyor mu?
Çünkü FETÖ’cüler yıllardır kurumların içine bin bir çeşit oyunlarla cambazlıklarla sızmış değil midir?
Sayın cumhurbaşkanı FETÖ’cüleri ihbar edin dediğinde elbette bunu kast etmemişti. Ancak gelinen noktada, bu ihbar meselesine artık itibar gösterilmemesi gerektiği kanaatindeyim.
Ve her zaman inanırım ki zararın neresinden dönülürse kârdır.