Voleybol altyapılarının değişmez bir parçası olan Türkiye Şampiyonaları bu sene ilk defa gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler olmak üzere her kategoride 32 Bayan ve 32 Erkek takımının katılımı ile bir voleybol festivali şeklinde düzenledi.

Aynı anda 8 maçın oynanacağı (4 Bayan – 4 Erkek) Türkiye Şampiyonaları’nda bir günde 32 maç (16 Bayan – 16 Erkek) oynanacak. Bir gün dinlenme arası verilecek her bir turnuva, 8 gün olmak üzere toplam 35 günde tamamlanacak. Dünya’nın üç büyük fuar alanından birisi olan ve toplamda 330.000 m²’lik alana kurulmuş Fuar İzmir’in B holünde düzenlenen Altyapı Türkiye Şampiyonaları 26.500 m²’lik alana kurulacak olan 8 sahada oynanacak.
Gençler, yıldızlar, küçükler, minikler ve İzmir Okullararası Mini Voleybol Turnuvası olmak üzere 5 kategoriden 4500 voleybolcunun katılacağı Altyapılar Türkiye Şampiyonası FESTİVAL VOLEYBOL’da ayrıca eski sporcuları bir araya getirecek olan Veteranlar Turnuvası da oynanacak. 30 Mayıs günü başlayan ‘Festival Voleybol’, 3 Temmuz Pazar günü sona erecek. Voleybolcular bir yandan mücadele ederken bir yandan da voleybol festivali coşkusu yaşayacak.