Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fransa’nın Monaco takımıyla 1-1 berabere kaldıkları hazırlık maçının ardından basın mensuplarına konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman Fenerbahçe – Monaco maçı için:

“Galibiyeti kaçırdığımızı söyleyebilirim. Futbolun içindeki ilginçliklerden bir tanesiydi bu”

Stoch:

“Daha çok gol atabilirdim”

Mehmet Topal:

“Çok ciddi bir durum yok”

Maçın ikinci yarısını iki bölüme ayırarak değerlendiren Kocaman, “Oyuncu değişikliklerine kadar bariz üstünlük sağladılar. İlk bölümde daha çok hırpalandık, çok fazla üstümüze geldiler ancak oyuncu değişikliklerinden sonra daha enerjik bir takım sahaya çıktı. Rakibe daha çok baskı yapmaya başladık, gol gelince moral ve oyun ritmi de bize geçti. Galibiyeti kaçırdığımızı söyleyebilirim. Futbolun içindeki ilginçliklerden bir tanesiydi bu” dedi.

Fenerbahçe’nin beklenen seviyeye geldiğini söylemenin “aşırı iyimserlik” olacağını belirten Kocaman, takımın tam olarak hazır hale gelmesinin 1,5-2 ay sürebileceğini kaydetti.

Deneyimli teknik adam, Isla ve Eljif transferleriyle ilgili de “İki oyuncu daha aramıza katılacak, katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe’nin Slovak futbolcusu Miroslav Stoch ise, İsviçre’deki kamp dönemini iyi bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Monaco maçıyla ilgili “Bu akşam daha iyi bir skor da alabilirdik” diyen 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Umarım zorlu maçlar öncesinde kendimizi hazır duruma getirmişizdir. UEFA Avrupa Ligi ön eleme maçı bizi bekliyor, bu karşılaşmada hangi düzeye geldiğimizi göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Attığı gol hakkında da konuşan Stoch, “Daha çok gol atabilirdim. Frikikten attığım golden daha net bir pozisyona girdim, bunu golle sonuçlandırmalıydım ama olmadı. Yüzde yüz mutluyum diyemem. Bu nedenle yüzde 50 mutluyum” dedi.

Mehmet Topal da antrenman ve maç temposu açısından yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini aktardı.

Milli futbolcu, sakatlığıyla ilgili olarak, “Çok ciddi bir durum yok. Olympique Marsilya maçında dizime darbe aldım ve ödem oluştu. Doktorumuz 2-3 gün dinlenmem gerektiğini söyledi. Bugün oynayabilirdim ama riske atmak istemedik” şeklinde konuştu.

Bu yazımıza bir göz at!

Mafya babası mı aile babası mısın?