UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda bugün deplasmanda Hollanda’nın Ajax takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe, Avrupa arenasında 198. maçına çıkacak.Fenerbahçe, Avrupa kupalarında oynadığı son yedi deplasman maçında bir galibiyet alabildi. Fenerbahçe, Avrupa kupalarında deplasmanda oynadığı son 11 maçta, sadece bir kez birden fazla gol atabildi.

Fenerbahçe, Avrupa kupalarında deplasmanda oynadığı son yedi maçın altısında kalesini gole kapatamadı. Bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde oyuna sonradan giren oyuncularından en çok gol bulan takım Fenerbahçe. Ajax’ın bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde attığı üç golün ikisi Viktor Fischer’den geldi.
Fenerbahçe bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde top kapma girişimlerinde en fazla başarısız olan üçüncü takımken, Ajax ise bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde en fazla top kapmayı başaran ikinci takım konumunda.
Ajax-Fenerbahçe maçını İsrailli hakem Liran Liany yönetecek Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda Hollanda’nın Ajax takımıyla yarın deplasmanda yapacağı maçı İsrailli hakem Liran Liany yönetecek.

Ajax, Fenerbahçe maçı bu akşam saat 21:00’da başlayacak