Mamak Belediyesi, ev hanımlarının sosyal hayata katılabilmesi ve spor yapabilmeleri için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Binlerce kadın ve çocuğa spor yapma olanağı sağlayan belediye, spor tesislerinde step, aerobik, pilates ve zumba kursu kayıtlarına başladı.

Salı ve perşembe günleri Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda gerçekleşecek kurslar, çarşamba ve cuma günleri de Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nde hizmet verecek. Kursta, yaş sınırının gözetilmediğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçemizde her yaştan vatandaşımıza sosyal yaşamlarını renklendirecek bir uğraş ve kurs edindirmek arzusundayız. Kurslarımız bütün bir sezon devam edecek. Ev hanımlarımızın sağlıklı bir yaşam geçirmeleri ve sosyalleşmeleri için bu tarz kurslar açmaya devam edeceğiz” dedi.
Hem dans ettirecek hem kilo verdirecek
Fazla kilolarından kurtulmak isteyen vatandaşlar, egzersizle vücudu ve zihni kontrol altına almaya dayanan bir spor dalı olan pilates ve Latin dansı Zumba eşliğinde hem eğlenecek hem de fazla kilolarını atacak. Kayıt aşamasında bile yoğun ilgi gören, sporla müziğin birleşmesiyle daha da eğlenceli hale gelen zumba ve pilates ile Mamaklılar hem dans edecek, hem de eğlenerek zinde kalacak.
Kursların yeri ve saatleri şöyle; Salı ve Perşembe günleri Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda, 09.00- 10.00 saatleri arası ve 10.15-11.15 saatleri arası step- aerobik, 18.00-19.00 arası zumba kursu, 19.15-20.15 saatleri arası da pilates kursu, Çarşamba ve Cuma günleri Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nde, 10.30-11.30 saatleri arası step- aerobik,13.00-14.00 saatleri zumba, 14.15-15.15 saatleri arasında da pilates kursu.

FACEBOOK YORUMLARI