Sevgili öğretmenimiz ve sevilen insan Faruk Dinçer’i kaybettik. Yıldırım Beyazıt Lisesi’nden 1972-73 döneminde birlikte mezun olduğumuz arkadaşlarımız ve Felsefe öğretmenimiz Azmi Gündoğdu ile kimya öğretmenimiz Vefa Uysal ile 44 yıl sonra 2 hafta önce bir araya gelerek kucaklaştık, ağlaştık ve hasret giderdik.

Hepimizin öğrencilik yıllarında unutamadığımız diğer kıymetli Edebiyat öğretmenimiz Faruk Dinçer ise çok istemesine rağmen rahatsızlığı nedeniyle katılamayınca üzüldük ve kendisine acil şifa diledik.

Ama kara haber tez gelir ya önceki gün değerli hocamız Faruk Dinçer’in hayatını kaybettiğini öğrenince şok olduk.
Yıldırım Beyazıt Lisesinde 1970-1975 yılları arasında Edebiyat Öğretmenliği yapan, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Genel Sekreterliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği ve Başbakanlık Başdanışmanlığı görevlerinde bulunan öğretmenimiz Faruk Dinçer’in önceki akşamüzeri vefat ettiğini öğrendik.
Bu vefat haberini ortak arkadaşlarımıza duyurmaktan hatta bu haberi yazmaktan da büyük üzüntü duymaktayım. Değerli öğretmenim ışıklar içinde uyusun. Mekânı Cennet ruhu şad olsun. Ailesine bütün yakınlarıyla ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Yüreğimizde sevgin hep kalacak öğretmenim seni hiç UNUTMAYACAĞIZ.
Dinçer, 1949’da Muş’ta doğdu İlk orta lise öğrenimini Muş’ta okudu. Üniversite eğitimine Ankara’da devam etti Önce Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü daha sonra da İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesini bitirdi.

Medya sektöründe köşe yazarlığı, belediye başkan yardımcılığı yapan Dinçer birçok kamu kurum ve kuruluşunda yönetim kurulu üyelikleri yaptı
Kendini Muş türküleri ile manilerine adayan Faruk Dinçer’in güzel manilerinden bir kaçı şöyle:

Bahar olsun Güz olsun
Yar yolları düz olsun
Doksan dokuz yarem var
Bir de sen vur yüz olsun
X X X
Hasteyem kar isterem
Bahçemde nar isterem
Böyle güzel bahçede
Gül yüzlü yar isterem
X X X
Kar yağar tane tane
Elimde var tentene
Öyle bir yar sevmişem
Muş ilinde bir tane