Facebook, reklam verenlerin mesajlarını hızlı bir şekilde vererek izleyicinin ilgisini çekmek amacıyla video reklamlarına aralarında otomatik altyazının da bulunduğu yenilikler getirdi.

Facebook, video reklamlarında reklam verenlerin mesajlarını hızlı bir şekilde vererek izleyicinin ilgisini çekmesini sağlamaya yardımcı olmak adına video reklamlarına, aralarında otomatik altyazının da bulunduğu yenilikler getirdiğini açıkladı.

Facebook’tan verilen bilgiye göre, bu yeni araç, video reklamları için altyazıları oluşturuyor ve reklam verenlere videoyu gözden geçirme, üzerinde düzeltmeler yapma ve kaydetme fırsatını da sunuyor. Yapılan araştırmalara göre haber kaynağına entegre edilmiş mobil video reklamları beklenmedik anlarda yüksek sesle başladığında insanların yüzde 80’i olumsuz tepki veriyor. Reklam verenler, otomatik altyazı özelliğini kullanarak video görüntülenme süresinde yaklaşık yüzde 12’lik artış sağlayabiliyor.
Reklam verenler, artık sayfalardaki istatistikler bölümünde videolarını sesli izleyen insanların yüzdesini görebiliyor. Yakın zamanda bu ölçüm, reklam istatistiklerinde görülebilir hale gelecek. Facebook’un geçtiğimiz yıl duyurduğu bu iki özellik de artık global olarak kullanıma sunuluyor.

Facebook Global Kreatif Çözümler Direktörü Mark D’Arcy, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“En iyi pazarlamacılar, hikaye anlatıcılardır ve her zaman yaptıkları işleri dönemin en önemli araçlarına uyarlamışlardır. Günümüzün en önemli aracı ise mobil video. Mükemmel bir mobil video oluşturmanın sırrı da insanların ilgisini talep etmekte değil, bunu hak etmekte yatıyor.”