Real Madrid’i 3-0’lık seriyle safdışı bırakarak üst üste ikinci kez Final -Four’a çıkan Fenerbahçe camiasındaki sevinç olanca hızıyla sürüyor.

Tarihinde ilk kez Real Madrid’i İspanya’da dize getirmeyi başaran Fenerbahçe’de çılgın sevinç sürüyor. Taraftarlar şimdiden Berlin uçaklarına rezervasyon yapmaya başladı. Binlerce taraftarın 13-15 Mayıs tarihlerinde Final-Four’un yapılacağı Berlin’de olması bekleniyor. Tur şirketleri talep toplamaya başlarken, en az 4-5 özel uçağın Berlin’e kalkmasını öngörüyorlar. Fenerbahçe’nin başantrenörü Zeljko Obradovic’in maç sonrası yaptığı açıklama ise, kendinden emin bir hocanın açıklamaları şeklindeydi: “Hak ederek, çok çalışarak, oyuncularım sistemi ezberleyerek Dörtlü Final’e ulaştı” diye konuştu.

Ömer Onan: Artık Final Four takımı olduk

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, Final Four’u sonuna kadar hak ettiklerini söyledi ve “Artık Final Four takımı olduk” dedi. Real Madrid zaferi sonrası konuşan Ömer Onan, “Çok mutluyuz. Maç öncesi 3-0 bitebilir, 3-1 olur, 2-2 olur sonra 3-2 olur dedik ama bu inancımızın göstergesiydi. Müthiş bir basketbol oynadık. Aynı konuştuğumuz gibi ilk devreyi tutabilirsek, coşturmazsak onları daha sonra geçecek her dakika lehimize geçecek dedik. İstediğimiz gibi oldu her şey. Onlar içinde kolay değildi 2-0’dan gelip seriyi döndürmek. Sezon başından beri hak eden bir takım var.” dedi.