Türkiye Genç Erkekler Boks Milli Takımı, Karadağ’da katıldığı uluslararası organizasyonda 2 altın, 1 gümüş madalya kazandı. Türkiye Genç Erkekler Boks Milli Takımı, Karadağ’da düzenlenen uluslararası Trophy of Podgorica Boks Turnuvası’nda 2 altın, 1 gümüş madalya kazanarak takım halinde birinci oldu.

Karadağ’ın başkenti Podgorica’nın ev sahipliğinde 27 Nisan-1Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen organizasyona milli takımımız 60 kg’da Necat Ekinci, 64 kg’da Tuğrulhan Erdemir ve 81 kg’de Mahmutcan Çiçek ile katıldı.

Organizasyonda Necat Ekinci (60 kg) ve Tuğrulhan Erdemir (64 kg) altın madalya kazanırken, Mahmutcan Çiçek (81 kg) de gümüş madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada Necat Ekinci en teknik boksör seçilirken, genç milliler 15 ülkenin yarıştığı organizasyonda takım halinde birinci oldu.

”TÜRK BOKSUNDA GÜZEL BİR NESİL YETİŞİYOR”

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, gençlerin bu başarılarının gelecek için önemli bir yol haritası olduğuna dikkati çekerek, “Üç sporcu ile katılıp 2 altın, 1 gümüş ile dönmek kolay iş değil. Her zaman söylüyoruz, Türk boksunda güzel bir nesil yetişiyor. İnşallah bu gençler 2020 yılında Tokyo’daki olimpiyatlarda da bayrağımızı göndere çektirecek” dedi.