Televizyondaki haberleri izlediğimde hep bir değişimden bahsediliyor. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığı, yeni büyük Türkiye olduğu yönünde.

Tabii ki, o ülkede yaşayanlar için çok güzel bir motivasyon.
Ancak bu değişimi, sokağa çıksanız, kaç kişi söyleyebilir. Daha dışarıya çıkmaya gerek yok. Türkiye yine  eski belki de daha da kötü bir Türkiye. İsveç’ten baktığımda net bir şekilde görüyorum. Böyle değişimler, şov amaçlı ise  biz de televizyon başında dinleyip güler geçeriz.
TRT ATATÜRK’Ü ELEŞTİRİYORSA BÖYLE DEĞİŞİME….
Evet değişim dedik ya, TRT’deki kavgayı da hayretle izliyorum. TRT Genel Müdürlüğünü basan CHP’li heyet büyük bir heyecanla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularından iki önemli isim Mustafa Kemal Atatürk ve en yakın arkadaşı ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ve Cumhuriyet Halk Partisine hakaret eden program dile getiriliyor.
İşte değişim o baskını izlerken aklıma geldi.
Türkiye Cumhuriyeti’nde o meşhur ’’DEĞİŞİM’’ eğer bu ülkenin kurucusu, kula kulluk etmeyen bir rejimi yaşama soktuğu için Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşına yönelik ise yazıklar olsun sizin bu değişiminize. Kalkıpta, değişim naraları atanlar ilk önce bu ayıbı örtsünler.
DOKUNULMAZ İSİMLERE NEDEN KAFA TAKARLAR
Türkiye’nin dokunulmaması gereken en birinci şifresi budur.
Cumhuriyet’in kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Türk halkının yüzde 50’sinin değil, yüzde 100’nün vergisi ile yayın yapan TRT, kalkıpta bu şifre üzerinde program yaparak, o dönemi ve devletimizi kuran o kahramanları eleştirerek, kötüleyerek tribüne oynamaktan kaçınmalıdır.
Bilsinler ki, bugün o TRT varsa o Genel Müdür varsa, bu Cumhurbaşkanı, bu Başbakan ve biz hepimiz var isek bu insanları eleştirmek değil. O yüce insanları yüceltmeliyiz.
O günleri yaşamadık, ancak okuduklarımız yeter. Bu Cumhuriyet, onlara altın tepsi de ikram edilmedi. Yokluk, açlık sefalet, savaş, mağduriyet akla gelebilecek her türlü imkansızlıklar karşısında kazanıldı.
TRT Genel Müdürü, odasını basan CHP’li heyete ki bu basma yöntemini uygun bulmuyorum, savunmasını yaparken, ’’Eleştirmeyeceğiz mi?’’diyor.
Hakikaten, çok büyük bir gaf ve skandal. Hangi dönemini eleştiriyorsun, o dönem bugünkü dönem mi? Senin gibi tuzu kuru Genel Müdürler yok o dönemde. Ülkeleri için canla, başla savaşan ve günkü bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz müdürler, genel müdürler var .
Sen kalkmışsın tribüne oynamak için ya da tekrar Genel Müdür kalabilmek için birilerine sevimli durmak, yaranmak istiyorsun.
DEĞİŞİMİ GÖSTERMEK İÇİN ÇOK KONU VAR
Türkiye değişim istiyorsa, o kadar günümüzün gündeminden konular var ki TRT Genel Müdürüne o kadar eskiye gitmesine gerek yok.
Daha dün olan, hala kafalarda karışıklığa yol açan rüşvet ve yolsuzluk dosyalarını okşasın da göreyim. Tabii ateşten gömlek olan bu olaya girecek babayiğit yok bugünlerde.
Gerçekten Türkiye’nin TRT’si isen bakanların adının da karıştığı rüşvet ve yolsuzluğu araştırırsın. Hapiste yatan gazetecilerin, koğuşlarına girersin, kalemi yasaklanan gazetecilerin hayatından kesitler verirsin. Ailelerinin dramını verirsin. Bu örnekleri çoğaltmak çok basit.
Türkiye’de yayınlanan günlük gazetelere ya da köşe yazarlarına baksa, bir sürü konu kol geziyor. İşte Diyanet İşleri’nin son gafına Şehvet’’ fetvasına baksınlar. Ya da okulda kız ve erkek öğrencilerinin  yan yana  oturmaları caiz değildir. Konusu incelesinler. Türkiye’nin 1923 Türkiye’si ile bugünün resmini karşılaştırsınlar. O zaman Türkiye de, ne kadar büyük Türkiye değişimini yakalamış görürüz. Bırakın böyle göz boyamaları, öyle değişim meğişim yok.
Sadece din endeksli şov yapan bir değişim var. Bu millet böyle uyumaya devam ederse, Türkiye değişim ile nerdeyse uçacak.
Hiç mi konu bulamıyorsunuz?
Et fiyatlarının artması sonucu Türk milletinin artık et yiyemediğini yazın. Bırakın artık ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının peşini, ey gafiller. Bunlar sizi yüceltmez, küçültür.