İZMİT- İzmit Belediyesi tarafından ‘Daha mutlu olasınız’ sloganıyla 8 ay önce hayata geçirilen Evlilik Okulu projesi kapsamında şu ana kadar 171 çift eğitim aldı.
Yunus Emre Kültür Merkezinde eğitim verilen Evlilik Okulu’nun temel amacı ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini yeni evlenecek ya da yeni evlenmiş çiftlere anlatıp gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilgilendirmeyi hedefliyor.
Kocaeli’nde ilk olan Evlilik Okulu eğitim programında evlilikte iletişim, aile ve sağlık, aile hukuku konuları anlatılıyor. Yetkililer, okul sayesinde evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanımasına, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmelerine, etkili iletişim kurma yolları ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmelerine yardımcı olunarak evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatı verildiğini de söylediler. Ücretsiz olan evlilik okulunda çiftlere eğitimler Uzman Psikolog Ertan Şimşek tarafından veriliyor.(DHA)