Keçiören Belediyesi ihtiyaç sahiplerine hemen ulaşma ve kimsesizlerin kimsesi olma misyonunu sürdürüyor. Özellikle sağlık alanında yaptığı çalışmalarla örnek olan Keçiören Belediyesi’nin bu hizmeti dijital ortama taşıması da talebi artırıyor.

Yaşlı, engelli, yatalak vatandaşlar belediyenin web sayfasında “Yaşlılar İçin Evde Diş Sağlığı” linkini tıklayarak veya telefonla ulaşarak evde diş sağlığı hizmeti alabiliyorlar. Ağız ve diş sağlığı bakımlarını ihmal etmek istemeyen ama çeşitli nedenlerle bu hizmetten yararlanmayanların imdadına böylece Keçiören Belediyesi yetişiyor.

Bu kapsamda son bir yılda yaklaşık 200 hastaya hizmet veren Keçiören Belediyesi ayrıca ilçe sınırları içinde yaşayan engelli, yatağa bağımlı ve yaşlı vatandaşlara da hasta nakil hizmeti veriyor. Bu sayede hastalar acil durumlarda hasta nakil araçları ile evlerinden hastanelere veya hastanelerinden evlerine naklediliyor. Hasta nakil hizmetlerinden bir yıl içinde yararlananların sayısı ise 970’i geçiyor.

Keçiören Belediyesi’nin sağlık hizmetlerindeki çalışmalarına dair Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi; “Bizler vatandaşlarımızın o veya bu nedenle mağdur olmasını istemiyoruz, hasta nakil hizmetimizle işlerini kolaylaştırıyor, evde diş sağlığı hizmetiyle de çeşitli nedenlerle bu ihtiyacını karşılayamayan vatandaşın ayağına sağlık hizmeti götürüyoruz. Sağlık en değerli varlıktır, bu nedenle elimizden geleni Belediye olarak yapmanın gayreti içindeyiz.”