Eskisi kadar fazla kullanmadığım sosyal medyada dün bir video gördüm ve hemen yayınladım. Şu mübarek bayram gününde çocukların, arkadaşlarıyla beraber, şeker toplamak için konu komşu gezdiği bir günde dokuz yaşındaki bir çocuk arap ülkelerinden birinde, Ailesi tarafından 60 yaşındaki bir adama veriliyor.

Ama o dokuz yaşındaki küçük kızın annesine yalvarmasını görmeniz gerekir, yürek dayanmaz!
Kardeşim aradı tam konuştuğumuz sırada kapı çaldı demezmi çocuklar gelmiş şeker istiyorlar. Çoğunu tanıdığım için sordum kimler geldi diye. Bir tane kızımız var tam da bu çocukla aynı yaşta, ilkokul üçe giden bir kız. Hoplaya zıplaya gelmişler, zili çalmış şeker istiyorlar. “Sen şekerleri ver sonra konuşuruz” dedim. Bundan doğal ne olabilir? Şarkıdaki gibi çocuklar ölmesinler, şeker de yiyebilsinler. Ama bu küçük dokuz yaşındaki kızın 60 yaşındaki bir adamla evlendirilmesi onun zaten ölmesi anlamına gelmiyor mu? O yaştaki bir çocuğu nasıl dedesi yaşındaki bir adama verirsiniz, İçiniz alır mı? Vicdanınız kabul eder mi? Oysa o çocuğun arkadaşlarıyla sokakta, seksek oynaması, saklambaç oynaması gerekmez mi? Ya da şeker bayramında şeker toplamaya, kapıların zilleri çalmaya gitmesi daha doğal ve daha güzel değil mi? Nedir bu kız çocuklarının ve kadınların erkeklerin egemen olduğu ülkelerde çektikleri? Bunun İslâmiyet olduğuna inanmıyorum! Öyle olduğunu söyleyenler var ama ben inanmıyorum! Yeryüzüne gelmiş geçmiş hiçbir peygamber böyle bir yanlışı onaylamış olamaz. Nitekim böyle yanlışlar da Allah katında kabul görmez. Bakınız evladını kurban etmek isteyen peygambere, Allahı (ACC) hayır dedi; işte o günden biri kurban bayramında geviş getiren hayvanları kesip dağıtıyoruz.
Çocuklar dokuz yaşında ergen olabiliyor diyorlar. Velevki öyle diyelim. Peki o çocuğun akranı, 60 yaşındaki bir adam olabilir mi? 10-15 sene sonra o adam öldüğünde 15 yaşındaki bir kız çocuğu dul olarak kalacak ve hayatı daha da kararacak. Bu ülkelerde dul kalan kadına da hayat zor, çok zor. Bunu ülkemize adapte etmeye çalışanlara karşı islam adına engel olmak gerekir. İslamı çağdaş yanlarıyla yaşamak ve yaşatmak, sadece islâma sempati getirir. Bundan iyi bir katkı olabilir mi? Evlatlarınız kıymetli olsun, onlar size Allah’ın bir emanetidir, unutmayın. Sevgiyle…