Şereflikoçhisar’ın Karamollauşağı Mahallesinde oturdukları evleri yanarak

sokakta kalan 62 yaşındaki Akgül Yıldız ile kızı Nuran Alban’a (40) Kızılay sahip çıktı

ŞEREFLİKOÇHİSAR(Ankara)-Eski bir evde kalan ve özürlü olan anne ile kızına 2 yıl önce Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılan müracaat sonrası bir ev yapıldı. Ancak geçtiğimiz Çarşamba günü elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale gelen evi itfaiye ekipleri söndürürken, anne ile kızı sağ olarak kurtuldu. Evi yandıktan sonra sokakta kalan anne ve kızına başını sokabilecekleri bir yerleri olması için Karamollauşağı Mahallesi Muhtarı Sait Toprak, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaata bulundu, durumlarını anlattı. Ancak iddiaya göre vakıf tarafından kendilerine tekrar bir ev yapılmayacağı cevabı verildi.

Muhtar Sait Toprak, daha sonra Şereflikoçhisar Kızılay Şube Başkanı Mustafa Alıcı’ya giderek, durumu iletti. Alıcı, anne ve kızının kalabilmesi için bir çadır kurdurttu, Kızılay olarak kavurma ve battaniye de verildi. Mağdur anne ve kızına ayrıca esnafların desteğiyle yapılan buzdolabı, giysi, yatak-yorgan ve gıda yardımı, Kızılay tarafından kendilerine iletildi.

Şereflikoçhisar Kızılay Şube Başkanı Mustafa Alıcı, “Yangın elektrik kontağından çıkmış. Yani bir nevi doğal afet. Devletin bu insanlara el uzatması için bizler gerekli girişimlerimizi yapıp, takipçisi de olacağız. Bu insanlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın müracaatlarını Şereflikoçhisar Kızılay Şube Başkanlığımıza yapabilirler” dedi.

Muhtar Sait Toprak ise evin yanması sonucu Kaymakamlığa gittiğini, ancak ‘Tekrar ev yapılmaz’ cevabı aldığını belirterek, “Kızılay Şube Başkanı Mustafa Alıcı bey ilgilendi. Kendisine ve yardımda bulunan herkese teşekkür ederiz” dedi. Anne Akgül Yıldız ile kızı Nuran Alban ise yapılan desteklere teşekkür ederken göz yaşı döktüler.