ANTALYA’nın Kemer İlçesi’nde oturan Margarita ve Necmi Yakasız çifti, evlerini 6’sı yavru 20 kedi ile paylaşıyor.

Rumen uyruklu Margarita Yakasız (62) ile eşi Necmi Yakasız (55), Türkiye’nin birçok kentinde yaşadıktan sonra 3.5 yıl önce Kemer’e bağlı Beldibi mevkiine yerleşti. 15 yıldır evli olan çift Kemer’de sokak kedilerinin bakımını üstlenmeye başladı. 6’sı yavru 20 kediyle evi paylaşan çift mama ve ilaç masrafları konusunda sıkıntıya düşünce Kemer Hayvanları Koruma Derneği’ne (KEMHAY) ulaşarak yardım talebinde bulundu. Bunun üzerine KEMHAY Başkanı Serpil Nur Abiral ve Yönetim Kurulu Üyesi Bingül Yeter, aileyi ziyaret ederek mama yardımı yaptı.

‘KOMŞULARLA SIKINTI YAŞADIK’

Eşinin mesleği nedeniyle 15 yıldır Türkiye’nin birçok şehrinde yaşadıklarını belirten Margarite Yakasız, gittikleri her ilde sokak hayvanlarına baktıklarını söyledi. Komşularından bazılarıyla kedi beslemelerinden dolayı sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Yakasız, “Hatta bir komşumu kediler sokağa çıktığında aracını daha yavaş kullanmasını istediğimde, ‘kedi besleme o zaman’ dedi ama kendisi de tavuk besliyor. Ben de ona kendisinin de tavukları beslememesini söyledim” dedi.

‘DESTEK İSTİYORUZ’

KEMHAY Başkanı Serpil Nur ise “Bölgemizde böyle kişileri görmek bizleri çok mutlu ediyor. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederim. Elimizden geldiği kadar yardım yapmaya çalışacağız. Fakat yeterli olmayacağını biliyoruz bu nedenle de duyarlı vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Yakında KEMHAY olarak bir kermes düzenleyeceğiz ve buradan elde edilen gelirle de sokakta yaşayan dostlarımızın mama ve veteriner masraflarını karşılamaya çalışacağız. Margarita hanım da yapacağı çalışmalar ile kermesimize katkı vereceğini belirtti” diye konuştu.