Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek için 2 Mart’ta adaylık başvurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Demirören, “2 Mart’ta EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği için adaylık başvurusunda bulunacağız. Türkiye, Avrupa ve dünyada 32’ye varan stat yapımıyla tek örnek ülke.

Daha önce 3 kez müracaat ettiğimiz maalesef 1 oyla alamadığımız şampiyona için bugün de 4’üncüsü için başvuru yapacağız.

Bu kez almayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu uzun yolun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 9 Aralık 2016’da başlayan adaylık sürecinde, ulusal federasyonlar en geç 3 Mart 2017’ye kadar organizasyon için resmi başvuruyu tamamlamak zorunda.

UEFA, resmi adayları 10 Mart’ta açıklayacak. Adaylık dosyalarının son teslim tarihi 27 Nisan 2018. EURO 2024’ün ev sahibi Eylül 2018’de açıklanacak.

Türkiye’nin dışında, Almanya’nın da adaylık için yarışa gireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca Hollanda’nın da adaylık için başvuruda bulunacağı ifade ediliyor. Estonya-Rusya ile İskandinav ülkelerinden ortak bir adaylık dosyası da gündemde.

FACEBOOK YORUMLARI