Etimesgut Belediyesi, Başkent Üniversitesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) 2016/2017 yılı 2. dönemi 6 Şubat’ta başlıyor. İlk dönem 5 bin kişinin eğitim aldığı etiSEM, bu dönemde meslek edinmek ve beceri kazanmak isteyen Etimesgutlular’a kapılarını açıyor.

ÜCRETSİZ KURSLAR

2. dönem etiSEM’in 10 şubesinde 70’den fazla aktif meslek ve beceri edindirme kursları düzenlenecek. 17 yaşından büyük, Etimesgut’ta ikamet eden herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği kurslar için ön kayıt işlemleri www.etisem.etimesgut.bel.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

etiSEM'DE yeni dönem başlıyor
etiSEM’DE yeni dönem başlıyor

MODERN DERSLİKLER

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, etiSEM’in Türkiye’de yerel yönetimler düzeyinde uygulanan örnek yaygın eğitim projesi olduğunu söyledi.

5 yıl önce başlattıkları etiSEM hizmetinden 20 bine yakın Etimesgutlu’nun ücretsiz yararlandığını belirten Demirel, “Kurslarımızla insanımızın meslek edinmesini, mesleğini geliştirmesini, yeni beceriler kazanmasını ve zamanını en verimli şekilde değerlendirmelerini amaçlıyoruz.

Aşçılıktan deri işlemeye, resimden yabancı dile, giyimden ahşap ve cam işlemeye kadar herkese hitap eden onlarca kursumuz var. Kursların düzenlendiği derslik, atölye ve laboratuvarlarımız çok modern, birçok yüksek okulda olmayan imkanlara sahibiz. 100’ün üzerinde, alanlarında uzman eğitmen kadromuz var. 2017 yılında da hemşehrilerimizden gelen istek ve öneriler doğrultusunda kurs çeşitliliğimizi artırarak eğitimlere devam edeceğiz” dedi.