6 branşta 1.500 sporcu yetişiyor Etimesgut Belediyesi Spor Kulübü, geleceğin sağlıklı nesillerini yetiştiriyor.

Futbol, basketbol, judo, tenis, masa tenisi ve yüzme branşlarında faaliyet gösteren kulüp, yer aldığı turnuvalarda büyük başarılar elde ediyor. Kulüp bünyesinde yaklaşık 1.500 sporcu başarı için ter döküyor.
JUDODA ETİMESGUT RÜZGARI ESİYOR
Türkiye Yıldızlar Ligi’nde mücadele eden Etimesgut Belediyesi judo takımı, uluslararası müsabakalarda milli formayı başarıyla taşıyor. 400 lisanslı genç sporcusu bulunan Judo takımı, birçok turnuvada madalyaları topladı. Başarılı judocular Avrupa ve Balkan şampiyonalarından da madalya ile döndüler.
GELECEĞİN BASKETBOLCULARI
Etimesgut Belediyesi Basketbol Kulübü bünyesinde açılan spor okulunda yüzlerce çocuk basketbol öğreniyor. 6-15 yaş arası minik yeteneklerin katıldığı kurslar, Etimesgut Belediyesi Ülkü Spor Tesisleri Kapalı Spor Salonu’nda düzenleniyor. Kurslara 500 çocuk katılıyor. Etimesgut Belediyesi Basketbol Kulübü bu yıl kadınlar ve erkeklerde 6 kategoride liglerde macadele ediyor.
ETİMESGUT TENİSTE İDDİALI
Etimesgut Belediyesi masa tenisi takımı, erkeklerde 2. ligde, kızlarda ise 1. ligde mücadele ediyor. Tenis Kulübü’nde yüzlerce Etimesgutlu tenis öğreniyor.
ŞAMPİYON YÜZÜCÜLER ÇIKACAK
Etimesgut Belediyesi’ne ait Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile merkez yüzme havuzunda yüzlerce çocuk ve yetişkin yüzme öğreniyor. Belediye, yapımı devam eden Ahi Elvan, Güzelkent ve Bağlıca Yaşam Merkezlerine de yüzme havuzu kazandırarak havuz sayısını 5’e çıkarıyor.
4 yılda amatör ligden 2. lige yükselme başarısı gösteren Etimesgut Belediyespor, 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele ediyor. Futbolda hedef süper lig. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’u kültür, sanat ve spor şehri yapmayı hedeflediklerini söyledi. Bu hedefe ulaşmak için birçok tesis yaptıklarını belirten Demirel, “Ortaya hedef koyuyoruz ve hedefe ulaşmak için de yoğun gayret sarfediyoruz.
Başarının yakalanması için fiziki alt yapının olması gerekiyor. Belediye olarak bunu büyük ölçüde başardık. Bu yıl içinde Ülkü Spor Tesisleri, Turan Spor Tesisleri, Turkuaz Spor Merkezi ve Atabey Spor Merkezi’ni hizmete açtık. Kapalı spor salonu ile birlikte futbol altyapı imkanlamızı geliştireceğimiz Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi’mizin inşaatı devam ediyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI