Etimesgut Belediyesi ilçedeki kadınların her alanda kendilerini geliştirmeleri meslek edinmeleri ve haklarını savunmaları adına birçok hizmete imza attı. etiSEM kurslarıyla meslek edinen kadınlar, Aile Akademisiyle aile bağlarını güçlendiriyor.

Kültürel geziler ve etkinliklerle sosyal yaşama daha çok katılımları sağlanan kadınlar, Kadın Meclisi’yle kendilerini daha güçlü hissediyorlar. Etimesgut Belediyesi, ilçedeki kadınların kişisel gelişimi, meslek eğitimleri, sosyal hayata katılımları ve haklarını savunmaları konularında kapsamlı bir hizmet veriyor. Kırsal alandan ilçeye göç eden ve okuma yazma bilmeyen kadınlar için sürekli kurslar düzenliyor. Kadınlar, Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) ile yeni meslekler ediniyorlar. Açılan meslek, bilgi ve beceri kursları kadınlara yeni ufuklar açıyor. Kadınlar etiSEM’de ilgi alanlarına göre bilgisayar kullanımı, ofis programları, yönetici asistanlığı, evde çocuk bakımı, kurdela nakışı, kırk yama, takı tasarım, saç bakımı, cilt bakımı ve pratik İngilizce, internet ve e-posta yöneticiliği, kadın giysileri dikimi, bilgisayar destekli grafik ve tasarım, yağlı boya resim, girişimcilik, İngilizce, Arapça, Osmanlı Türkçesi, diksiyon, gitar, keman, bağlama, halk oyunları; ebru sanatı, keçe yapımı, dekoratif ahşap süsleme, kilim dokuma, fotoğrafçılık, kat-ı, minyatür, tezhip, ney kurslarına katılıyorlar.
Etimesgutlu kadınlar, Etimesgut Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Meclisiyle yönetimde söz sahibi oldular. 2 bin üyesi bulunan Kadın Meclisi, kadınları ilçe yönetiminde daha çok söz sahibi yapıyor. Etimesgut Belediyesi, engelli çocukların annelerini de ihmal etmiyor. İlçedeki yüzlerce engelli ailesi her yıl tatile gidiyor. Çocuğuyla birlikte bir hafta tatil yapan anneler moral ve motivasyon kazanıyorlar.

FACEBOOK YORUMLARI