Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta, son haftalarda oldukça başarılı sonuçlar alarak ligin üst sıralarına tırmanan Etimesgut Belediyespor, bu kez kendi sahasında Hatayspor engelini aşamadı: 0-0

Baştan sona kadar çekişmeli ve karşılıklı ataklarla süren bir oyuna sahne olan maçta, her iki takımda yoğun bir defans anlayışı içerisinde mücadele sergileyince, gollük pozisyon üretmekte zorlandılar. Bu nedenle de karşılaşma boyunca kalecilere fazla bir iş düşmedi.

Yalnız 71. dakikada, Etimesgut savunmasından seken topu yakalayan Taha’nın bomboş durumda karşı karşıya kaldığı pozisyonda attığı şutu kaleci Osman’a çarptırması maçın en önemli ve kayda değer tek olayıydı.

Bu sonuçla Etimesgut ekibi puanını 18’e çıkararak puan cetvelinin 7. sırasında yer aldı.

STAT: Etimesgut Belediyesi Atatürk Stadı
HAKEMLER: Çağdaş Altay (**), Fettah Yiğit (**), Hakan Yoldaş (**)
ETİMESGUT BELEDİYESPOR: Osman Mert (***), Halil İbrahim Can (**), Halil İbrahim Cenik (*) [Sefa (?), dk 80], Haydar (*) [Emrah (*), dk 75], Ziya (**), Alaeddin (*), Emrah (**), Mehmet Atik (**), Nuh (**), Gökhan (*), Mehmet Fuat (**)
HATAYSPOR: Akın (**), Tolga (*) [Emin (*), dk 65], Selahattin (**), Mithat (**), Selim (**), Mesut (**), Taha (*) [Tuncay (*), dk 76], Sadi (*), Volkan (**), Serkan (**), Caner (**) [Mehmet Arı (?), dk 89]
SARI KARTLAR: Halil İbrahim Can, Ziya, Nuh (Etimesgut Belediyespor); Tolga, Mesut, Emin, Selahattin (Hatayspor)