Etimesgut Belediyesi zabıta ekipleri, ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, ramazan ayıyla birlikte tüketimi artan, saklama ve satış şartları titizlik gerektiren gıda maddesi satıcıları başta olmak üzere ilçedeki tüm işletmelere yönelik anlık denetimde bulunuyor.
Etimesgut Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Pide, tatlı, kahvaltılık ile et ve süt ürünlerinin satıldığı reyonlar sıkı kontrolden geçiriliyor. Pide ve ekmek üretim yerlerinde çalışan personelin hijyen kurallarına uyup uymadıkları her gün denetleniyor. Ekmek ve pidelerin fiyatları ile gramaj kontrolleri ise aksatılmayıp, özellikle iftara yakın saatlerde denetimler yoğunlaştırılıyor. Zabıta ekipleri ayrıca işyerlerini, ‘İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları Yönetmeliğine’ uyup uymadıkları yönünden de sürekli denetliyor. Şartlara uymayan işyerlerine, ilgili kanun ve yönetmelikler hükmünce işlem yapılıyor. Denetimler, vatandaşları memnun ediyor, piyasaya olan güven duygusunu geliştiriyor.
SAĞLIKLI GIDA
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, denetimlerin yıl boyunca devam ettiğini söyledi. Denetimlerle vatandaşın sağlıklı gıda tüketimini sağladıklarını ifade eden Demirel, “Yaptığımız denetimlerde, esnafımızın büyük ölçüde yasal şartlara uygun faaliyet yürüttüklerini tespit ediyoruz, uygun şartları taşımayanlar hakkında da yasal işlem uygulayarak piyasayı kontrol altında tutmaktayız. Hemşehrilerimiz gönül rahatlığı içerisinde alışverişlerini yapabilirler. Karşılaşacakları en küçük bir olumsuzluk durumunda ise zabıtamızla ya da doğrudan başkanlığımızla bilgi paylaşmalarını rica ederim” dedi.