Etimesgut Belediyesi, şehitlerimizin isimlerini parklara vererek onların hatıralarını parklarda yaşatıyor. Başkan Demirel, “Milletimizin birliği ve beraberliği ile ülkemizin bütünlüğü davasına canları pahasına hizmet ederken, hayatlarının baharında toprağa düşen evlatlarımızın isimlerini ve aziz hatıralarını ilçemizin en güzel köşelerine vererek isimlerini gururla yaşatıyoruz” dedi.
DUALAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN
Şehitlerin isimlerinin verildiği parklara gelen vatandaşlar, parkı kullanmadan önce şehitler için dualar okuyorlar. Parklara şehitlerin isminin verilmesi şehit aileleri ile vatandaşları da memnun ediyor. Şehit aileleri, evlatlarından adlarının unutulmamasından ve hatıralarının yaşatılmasından gurur duyduklarını ifade ediyorlar.
26 PARKA ŞEHİT İSMİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki 250 parkın 26’sına Doğu ve Güneydoğu şehitlerinin isimlerinin verildiğini belirterek, “Onlar, milletimizin birliği ve beraberliği ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü için kahramanca mücadele etmiş ve şehit olmuş evlatlarımızdır. Belediye Meclisimizden aldığımız kararlarla şehitlerimizin isimlerini, şehrimizin en güzel noktalarına vermiş bulunuyoruz. Böylelikle hem şehitlerimizin isimlerini hem de uğruna canlarını verdikleri milli mücadelelerini yaşatmaya çalışıyoruz. İlçemizden son şehidimiz Hamza Yıldırım’ın adını vereceğimiz parkımızı inşa ediyoruz. Bütün şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” dedi.