Ziraat Türkiye Kupası G Grubu ikinci maçında Torku Konyaspor, konuk olduğu Etimesgut Belediyespor’u 1-0 yendi.
İki takımın da dağınık, kontrolsüz ve savruk oyun anlayışı nedeniyle top kayıpları, pas hataları en üst seviyede idi. Karşılaşma genel olarak düşük tempoda bir orta saha mücadelesi şeklinde geçti ve takımların kalelerinde fazla etkili pozisyonlar yaşanmadı. Maç futbol olarak, izleyenleri tatmin edecek düzeyden çok uzak kaldı.
Müsabakanın 11. dakikasında oyunun tek golü geldi. Bajic’in yerden sert şutunu çelen kaleci Mert, topa hakim olamayınca Konyaspor 1-0 öne geçti. 24. dakikada, bu sezon ilk kez Konyaspor formasını giyen Tomas Borek, rakibiyle girdiği bir pozisyonda yaptığı sert hareket sonucu, kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
İkinci yarıda da takımlar, etkisiz ve cılız atak girişimlerini sürdürünce sonuç değişmedi ve karşılaşma misafir ekibin 1-0 üstünlüğüyle kapandı.
Alınan bu sonucun ardından Konyaspor, puanını 6’ya yükseltirken, Etimesgut Belediyespor puansız olarak son sırada yer aldı.

STAD: Etimesgut Belediye Kemal Atatürk
HAKEMLER: Yiğit Arslan (**), Sercan Ertemçöz (**), Murat Ergin Gözütok (**)
ETİMESGUT BELEDİYESPOR: Mert (*)-Temel (*), Hüseyin (*) [Ahmet (*), dk 61], İsmail (**), Halil İbrahim Cenk (**) , Murat Hacıoğlu (*) [Erkut (*), dk 75], Haydar (**), Hakan (*), Emrah (**), Furkan (**), Taner (*) [Mehmet (*), dk 53]
TORKU KONYASPOR: Kaya (**)-Ali Turan (**), Selim (**), Holmen (**) [Mehmet (?), dk 86], Ömer (**), Vedat (*) [Mbamba (*), dk 74], Selçuk (*),
Bajic (**) [Ali Çamdalı (**), dk 46], Tomas Borek (*), Abdülkerim (**), Halil İbrahim Sönmez (*)
SARI KARTLAR: Murat Hacıoğlu, Haydar, Hüseyin, Ahmet (Etimesgut Belediyespor); Holmen, Halil İbrahim Sönmez, Kaya (Torku Konyaspor)
KIRMIZI KART: Tomas Borek (dk 24) Torku Konyaspor
GOL: Bajic (dk 11) Torku Konyaspor