Etimesgut Türkkonut İlkokulu öğrencileri, Başkan Demirel’i makamında ziyaret ettiler.

Çocuklarla sohbet edip sorularını içtenlikle cevaplayan Demirel, “İnsanınızı sevin, ülkenizi çok sevin, severek yapacağınız bir meslek seçin. Hayatta hep mutlu olursunuz” öğüdünde bulundu. Çocuklar, Başkan Demirel’in etrafını sararak “Mutlu Etimesgut’lu” tablosu oluşturdular.

Türkkonut İlkokulu öğrencileri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i soru yağmuruna tuttular. Demirel, öğrencilerin sorularını içtenlikle cevapladı, onlara hayata dair önemli öğütler verdi. Demirel, öğrenciler için yeşil alanlar, sosyal ve kültürel tesisler yaptıklarını belirterek, “Belediye olarak sizin en iyi şartlarda yetişmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz. Siz yeter ki okuyun, kendinizi geliştirin. Asla başaramayız diye düşünmeyin. Azimli ve kararlı olduktan sonra yapamayacağınız iş yoktur. Hangi mesleği seçerseniz seçin, işinizi severek yapın” tavsiyesinde bulundu.

DEMİREL’İN EN ÇOK İSTEYİP DE YAPAMADIĞI HİZMET

Öğrencilerin; ‘En çok isteyip de yapamadığınız şey nedir’ sorusuna Başkan Demirel; “Elbette çok isteyip de yapamadığım hizmetler var. Etimesgut’u yeşil alanda AB standartlarına ulaştırmayı çok istiyorum. Bunun için çok çalışıyoruz, ancak hızlı artan nüfusumuz nedeniyle ne kadar çok ağaç dikersek dikelim kişi başına yeşil alan miktarını istediğimiz ölçüde artıramıyoruz” dedi.

ENGELLİ VE İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN HİZMETLER

Başkan Demirel, bir öğrencinin; “Engelli ve ihtiyaç sahipleri için neler yapıyorsunuz” yönündeki sorusu üzerine; “Engellilerimiz için örnek bir engelsiz yaşam merkezi yapıyoruz. Böyle bir merkez Ankara’da yok. Burası açıldığında engellilerimiz ve ailelerinin yaşamları daha da kolaylaşacak. İhtiyaç sahiplerimize gıda ve giyim yardımı yapıyoruz. Aşevimizden günlük 3 öğün yemek desteği sağlıyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÖNERİLERİ

Bir öğrenci Demirel’e; “Belediye başkanı olursak bize önerileriniz ne olur” sorusunu yöneltti. Demirel de, “Öncelikle hangi mesleği seçerseniz seçin, sevdiğiniz, severek yapacağınız mesleği seçin. Başaramayacak bir şey yoktur, yeter ki azimli, istekli ve kararlı olun. İyi bir belediye başkanı olmak için de o şehri ve insanını iyi tanımanız, ihtiyaçlarını iyi bilmeniz ve çok seviyor olmanız gereklidir. Çok sevmiyorsanız ve iyi bilmiyorsanız, olmaz. İhtiyaçlarını bilir ve ona göre hizmet üretirseniz başarılı olabilirsiniz” cevabını verdi.

BAŞARISININ SIRRI

Öğrenciler, 1999-2004 yılları arasında Demirel’in belediye başkanı olduğunu hatırlatıp, “2004’de seçim kaybettiniz, 2009’da tekrar seçimleri kazandınız. Bunun sırrı nedir” diye sordular. Demirel de 1999-2004 yılları arasında Etimesgut’a güzel hizmetler yaptığını vurgulayarak, “O hizmet dönemimizde hemşehrilerimizin gönlünde bir yer edinmişiz. Eğer halkın gönlünde bir yer edinirseniz, bu halk sizi asla unutmaz. Gün gelir sizden aldığı bu görevi yeniden size verir. 2009 seçimlerinde de öyle oldu. Etimesgut halkı beni tekrar bu göreve getirdi. Ben de hemşehrilerimin güvenini boşa çıkarmamak ve sevgilerine layık olmak için çok çalışıyorum” dedi.

Başkan Demirel, kendisini makamında ziyaret eden çocuklarla sohbet etti, onlara espriler yaptı, bayrak ve şapka hediye etti. Minikler, Başkan Demirel’in etrafını sararak objektiflere birlikte poz verdiler; “Mutlu Etimesgutlu” tablosu oluşturdular.