Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Etimesgut Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası’nda yarın Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor’u ağırlayacak.

Etimesgut Belediye Kemal Atatürk Stadı’ndaki 3. hafta maçı saat 13.00’te başlayacak.

Etimesgut Belediye Spor Ankara’nın güzel ilçesinde kurulan ve Belediyesi’nin desteklediği siyah-beyazlı futbol kulübüdür. Maçlarını Belediye Atatürk Stadyumunda oynamaktadır. 2014-15 sezonu itibariyle Spor Toto 3. Lig’de mücadele etmektedir.

Etimesgut Belediye Spor Onursal Başkanı Enver DEMİREL: Ankara Doğumlu olan Enver DEMİREL 1968 Yılından itibaren Etimesgut’ta ikamet etmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.
Etimesgut ‘ da ikamet eden ve asıl mesleği Serbest Muhasebeci olan DEMİREL, 1995-1999 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı görevine seçilmiş olup, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Partisinin ve Etimesgutlunun teveccühü ile Belediye Başkanı olmuştur.
Etimesgut Belediye Spor Onursal Başkanı Enver DEMİREL
Etimesgut Belediye Spor Onursal Başkanı Enver DEMİREL

Beş yıllık görev süresi içerisinde başarılı hizmetlere imza atmıştır. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde tekrar Belediye Başkan Adayı olmuş ve Partisini başarıyla temsil etmiştir. Ancak seçim öncesi Ülkemizin genelindeki o dönemde yeniden şekillenen Siyasetin etkisi ile oylarını arttırmasına rağmen seçilememiştir.

2004 yılından itibaren Parti Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı bünyesinde Mahalli İdarelerin dünü, bu günü ve gelişimleri ile İlgili birçok çalışmalarda bulunmuştur. 2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevini üslenen DEMİREL, Parti Teşkilat Tabanının ve Genel Başkan Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Bey’in teveccühü ile 29 Mart 2009 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisin’den aday olup tekrar Başkanlığa seçilmiştir.

DEMİREL GERÇEĞİ SEVİLİYOR, GÜVENİLİYOR, DESTEKLENİYOR

SONAR Araştırma Şirketi, Etimesgut’ta gerçekleştirdiği kamuoyu yoklaması ile vatandaşların düşüncelerini ve eğilimlerini tespit etti. Ünlü araştırmacı Hakan Bayrakçı tarafından yapılan araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.
SONAR, nüfusu 500 bini aşan Etimesgut’ta Aralık ayı içerisinde geniş kapsamlı bir kamuoyu yoklaması yaptı. Etimesgut’ta yaşayanların demografik özellikleri, mahalleler bazında sorunlar ve vatandaşların beklentilerinin tespit edildiği çalışmada, Etimesgutlular’ın belediye hizmetlerine yönelik değerlendirmeleri ve Belediye Başkanı Enver Demirel hakkındaki görüşleri soruldu.