Fransa’nın Chateauroux kentinde düzenlenen ETU Avrupa Aquatlon Şampiyonası ve ETU Triatlon Şampiyonası yarışlarında mücadele eden Esra Nur Gökçek başarılı sonuçlar aldı.

Yarışlara iddialı hazırlanmak için 23 Haziran’da İtalya’da kampa başlayan Esra Nur, 1000 metre yüzme ve 5000 metre koşulan Aquatlon yarışlarının U23 kategorisinde start aldı. 1000 metreyi 13:52’de yüzdü ve yüzmeden 3. sırada çıktı. 5000 metreyide 18:30’da koşan Gökçek, bitiş çizgisini 33:10’luk zamanda geçerek Kategorisinde 6. sırayı aldı.

Bu yarışların ardından, tecrübesini artırmak için ETU Avrupa Şampiyonası Sprint Triatlon Yarışı Yaş Grupları kategorisinde mücadele eden Gökçek, 1:06’lık finiş zamanı ile 24 atlet arasında 3. oldu. Gökçek böylece iki günde iki yarış koşmuş oldu.

Yarışla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Teknik Koordinatör Andrea Gabba, “Bu yarış için 2 ay öncesinden planlama yaptık. Esra, yarış için hazırdı ve çok iyi odaklandı. Oldukça iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Sporcumuz elitler, U23 ve Gençler ile aynı anda start aldı. Genel klasmanda ise 13’üncü sırada yarışı tamamladı” ifadelerini kullandı.