İlçe esnafının sorunlarını konuşmak üzere beş büyük kahvaltı programı düzenleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 66 mahallede hizmet veren binlerce esnafla kahvaltıda buluştu.

Toplam beş kahvaltı programında Mamak’ta hizmet veren binlerce esnafla buluşan Akgül, hem esnafın sorularını dinledi hem de ilk ağızdan esnafın sorularına cevap verdi. 5. kahvaltı programına Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Mamak Belediyesi Başkan Vekili Erdal Ak, üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri katıldı. Programda bir konuşma yapan Akgül, “Farklı platformlarda düzenli olarak ilçe esnafımızla bir araya gelerek sorunlarını dinledik. Esnaf bulunduğu bölgede kanaat önderidir. Yeni Türkiye’de esnafımız zabıta eliyle kontrol altına almak yok. Bizler esnafımızı bölgemizi geliştiren birer iş ortağı olarak görüyoruz” dedi.

Esnafımızın işleri açılacak

Programda esnafın sorularını da cevaplayan Akgül, ilçede devam eden yatırımlara da değinerek, “Terminal ve hastane inşaatları tamamlanıp hizmete başladığı zaman ilçemizde bulunan esnafımızın da işleri açılacak. Bizler birlik içerisinde ve önümüzdeki referandum sürecinde en güçlü şekilde evet diyerek oluşan bu istikrar ortamının devamını sağlayacağız” dedi.

Mamak esnafı çok şanslı

Programda bir konuşma yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Mamak esnafı çok şanslı. Keşke bütün belediye başkanları da böyle program düzenlese. Ankara’da bulunduğum sürece toplantılara bende katıldım. Kayaş’ı geçtikten sonra kendime ait bir bahçem var. Bahçeme gidip gelirken Mamak’ta yaşanan gelişime yakından tanığım. Önceden insanlar adres yazdırırken Mamaklıyım demeye utanırken bu gün Mamak Çankaya ile yarışır durumda” dedi.