Duruşmalarda şehit aileleri ve gazilere destek veriyor

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 sanığın yargılandığı FETÖ davasının görüldüğü Sincan Cezaevi’ne kamp kurdu. Duruşmaları izleyici olarak takip eden Ertürk, mahkeme salonundaki 15 Temmuz gazileri ve şehit ailelerine destek veriyor.Başkan Ertürk, Sincan Cezaevi Kampüsü içerisinde bulunan mahkeme salonunda görülen FETÖ davasını yakından takip ediyor. Duruşmalara izleyici olarak katılan Ertürk, burada kendisiyle birlikte mahkemeyi izleyen 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınlarına destek oluyor. Duruşma günleri cezaevi önünde toplanan şehit yakınları ve gazilerle de yakından ilgilenen Ertürk, kendilerine ihtiyaç ve isteklerinin karşılanması konusunda yardımcı oluyor.
Unutmayacağız, unutturmayacağız
Ertürk, 15 Temmuz darbe girişiminin, Türk Milleti’nin devletine, milletine, bayrağına, vatanına olan aşkı sayesinde engellendiğini ifade ederek, “Yüce milletimizi ise Cumhurbaşkanımız, liderimiz, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ateşlediği işaret fişeği harekete geçirmiştir” dedi. Kahramankazanlıların 15 Temmuz gecesi sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan
F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi verdiğini anımsatan Ertürk, şunları kaydetti:
“Bu insanlıktan nasibini almamış hainler, silahsız mücadele veren milletimize acımadan ateş açtılar, bombalar yağdırdılar. Türkiye Cumhuriyeti bugün hala dimdik ayakta ise kahraman şehit ve gazilerimizin yüzü suyu hürmetinedir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin kanlarının yerde kalmaması, kemiklerinin sızlamaması için bu alçakların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız.”