Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken gazi olan 92 Kahramankazanlı’dan biri olan Mücahit Ündoğduer’in iş yeri açılışına katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Başkan Ertürk, gazi Ündoğduer’e hayırlı işler, bol kazançlar diledi.

15 Temmuz gecesi Kahramankazanlıların 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı önünde darbeci hainlere karşı verdiği destansı mücadele sırasında açılan ateş sonucu yaralanarak gazi olan Mücahit Ündoğduer, Kahramankazan’da bir parfümeri dükkânı açtı.

Ertürk, 15 Temmuz gazisinin iş yeri açılışına katıldı
Ertürk, 15 Temmuz gazisinin iş yeri açılışına katıldı

Ündoğduerin işyerinin açılışına Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Ertürk burada açılış kurdelesini beraberindekilerle birlikte kesti.

Başkan Ertürk kurdele kesiminin ardından Ündoğduer’e yeni iş yerinin hayırlı olmasını temenni ettikten sonra bol kazançlar diledi.

Başkan Ertürk ve beraberindekiler daha sonra parfümeriyi gezerek ilk alışverişi yaptı.

Her zaman yanlarındayız

Başkan Ertürk, Kahramankazanlıların 15 Temmuz gecesi darbeci hainlere karşı bir destan yazdığını belirterek, “Bu destanı canhımızla kanımızla yazdık. 9 şehit, 92 gazi verdik.

Allah onlardan razı olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.

Bu kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız. Mücahit kardeşimize yeni işinde başarılar ve bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

15 Temmuz gazisi Mücahit Ündoğduer de, Başkan Ertürk’e bu mutlu gününde kendisini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti.