A Milli Basketbol Takımı’nın başantrenörü Ergin Ataman, Berlin’de Almanya maçı öncesi oyuncuların şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunduğu sırada salonda müziğin kesilmemesine büyük tepki gösterdi.
2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda (Euro basket 2015) mücadele eden A Milli Takımın başantrenörü Ergin Ataman, Almanya maçı öncesi oyuncuların şehitler için saygı duruşunda bulunmasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Ataman, oyuncular saygı duruşunda bulunurken, salonda müziğin sürdürülmesini tepkiyle karşıladı.
Ataman, milli takımın 80-75 kazandığı Almanya karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, son iki günde Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ve alınan ve üzücü şehit haberlerinin kendilerini yıprattığını belirterek, “Maçtan önce 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmamız gerektiğini söyledik. Başkan Harun Erdenay, FIBA’yı ikna edemedi. Bunun üzerine biz de Almanlar’a, ulusal marşlardan sonra gelip ‘elimizi sıkmayın’ dedik. Biz saygı duruşunda iken salonda müzik başladı. Saha komiseriyle bu yüzden tartıştık” dedi.