Eren Bülbül ve şehitler “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliğinde gözyaşları ile anıldı

Aziz şehitlerimizi yâd etmek için Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatılan “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında, 16 Ağustos 2017 tarihinde Harbiye Askeri Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Kurtuluş Savaşı şehitleri; Er Osman ve Er Emin’in aziz ruhu için tören düzenlendi.

Eren Bülbül ve şehitler gözyaşları ile anıldı “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında Harbiye Askeri Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında düzenlenen törenle anılırken çok duygulu anlar yaşandı.

Şehidi Anma Konuşmasından Bölümler: Er Osman… Afyonkarahisar Sandıklı’da, Mehmet Bey ve Fatma Hanım’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Boy attı, büyüdü, çifçilik ve kunduracıkla meşgul oldu.

Aynı köyden Fatma Hanım’la evlendi ve eşi hamileyken Kurtuluş savaşı başlamıştı. Silahaltına alındı. …Tınaztepe mevkiindeydiler. Ve Mehmet oğlu Osman hücüm emri verildiği ilk andan itibaren geride bıraktıklarını hiç düşünmeden saldırıyordu düşmana.

Göğsünde bir gül açtığında aklında hamile eşi Fatma vardı. Ve Fatma Hanım 85 yaşında son nefesine kadar onu bekledi.

Eren Bülbül ve şehitler gözyaşları ile anıldı
Eren Bülbül ve şehitler gözyaşları ile anıldı

Er Emin… Öksüzoğullarından Emin Bolu ili Aşağıçamlı Köyünde Tahir bey ve Kamile Hanım’ın evladı olarak dünyaya geldi. Gençlik çağında Ayşe Hanımla evlendiler. Mahir adını verdiği bir oğlu geldi dünyaya. Mahir 5 yaşına bastığında emin vatan mücadelesi için cepheye koştu.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi Tahir oğlu Emin’in efsaneleştiği mevki oldu! Saldırırken amansızca düşmana şehadete erdi Er Emin. Son sözü şehadet oldu.

Etkinlikte Trabzon’un Maçka İlçesinde şehit edilen Eren BÜLBÜL’de anıldı.

Er Osman ve Er Emin” adlı video Türk Silahlı Kuvvetlerinin resmî YouTube, Google Plus ve İnstagram kanallarında yayımlandı.

06 Eylül 2017 tarihinde saat 14.00’te Kurtuluş Savaşı şehitlerinden Er Saadettin ve Piyade Er Recep, Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında anılacak.

TERÖRİSTLERİN YERİNİ O GÖSTERDİ

Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasındaki çatışma çıktı.

Çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde şehit oldu. 15 yaşındaki Eren Bülbül ise PKK’lıların girdikleri evi güvenlik güçlerine gösterirken teröristler tarafından şehit edildi. Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül hayatını kaybetti.

EREN BÜLBÜL KİMDİR

2002 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Eren Bülbül, lise öğrencisiydi. 4,5 yaşından beri Trabzonspor taraftarı olan şehit Bülbül’ün hayali bir gün Trabzonspor forması giymekti.