CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Mardin’de askerlerle iftar yaptı.

Erdoğan Beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte Mehmetçik ile iftar yapmak üzere sürpriz bir şekilde programında olmamasına rağmen Mardin’de iftar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin’de bugün resmi programında bulunmamasına rağmen sürpriz bir iftar yaptı.

Erdoğan Mardin'de Mehmetçikle iftar yaptı
Erdoğan Mardin’de Mehmetçikle iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile bugün saat 19.00 sıralarında uçakla Mardin Havalimanı’na geldi. Erdoğan, buradan karayolu ile Mardin ile Kızıltepe İlçesi arasında bulunan 70’inci Mekanize Tugay Komutanlığı Sayın Kışlası’na geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komutanlarla birlikte askerlerle iftar yemeğine katılacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi nedeniyle güzergah boyunca yolda sıkı güvenlik önlemleri alındı.

70. Mekanize Piyade Tugayı, Güneydoğu Anadolu bölgesi illerinden Mardin ili Kızıltepe ilçesinde konuşlu bir askeri birlik olup Karagahı Diyarbakır’da olan 7. Kolordu’nun komutası altındadır.

Kızıltepe ilçesinde 70. Mekanize Piyade Tugay komutanlığına bağlı 8. Mekanize Piyade Alayı ve Selen kışlası (operasyon birlikleri) 8. Mekanize Piyade Alay komutanlığına bağlı Suriye ile sıfır noktasındaki İdil, Nusaybin ve Şenyurt’te konuşlu sınır tabur komutanlıkları ile bunlara bağlı sınır bölük komutanlıklarından müteşekkildir.

1983 yılının Mart ayında piyade taburları Mardin Nusaybin’e gitmek üzere tugayı (Siirt’i) terk etmiş ve çeşitli görev bölgelerinden sonra Mardin Midyat merkez olmak üzere ilçelerinde görev yapmak üzere konuşlanmıştır.

DÜN AKŞAM AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNE İFTAR VERMİŞTİ

“MİLLETVEKİLLERİMİZİN ÇOK ÇALIŞTIĞINI VE ÇOK YORULDUĞUNU BİLİYORUM”

Meclis grubunda görev yapan milletvekillerine dün akşam Saray’da iftar veren Erdoğan , Türkiye’nin zor bir döneminde, tarihi bir mücadele verdiklerine işaret ederek, şunları söyledi:

“Milletvekillerimizin çok çalıştığını, çok yorulduğunu biliyorum. Ama üstlendiğiniz vazife sizlere, çalışmaktan ve yorulmaktan şikâyet etme hakkı vermiyor. Tam tersine sizlerden daha çok çalışmanızı, daha çok üretmenizi, ülkemizin ve milletimizin geleceğine daha çok katkı sağlamanızı bekliyor. Biliyorum ki Meclis gündeminde pek çok önemli konular var. Bunları mutlaka hayata geçirerek, Türkiye’nin önünü açmanız, yürüyüşü hızlandırmanız gerekiyor. Bana göre bir numara, süratle adımını atmanız gereken Parlamento İç Tüzüğü’nü değiştirmenizdir. Çünkü Parlamento’nun şu andaki çalışmasına mevcut iç tüzük adeta bir ilkellik getiriyor. Bu ilkellikten kurtulmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk halkına, böyle masaların üzerinde dolaşan parlamenterler yakışmıyor. Tahrik esaslı bir parlamento çalışması yakışmıyor.

Bütün bunları aşarak ve milletin beklentilerine cevap verecek yasaların bir an önce çıkması ve milletimizin sıçramak değil, bundan sonra uçuşa geçmesi lazım. Bunu yapacağız ki muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkalım. Ben bu Parlamento’nun, milletimin bunu başaracağına inanıyorum. Bu güç bizde var. Ama biz kendi ayaklarımıza vurmayacağız, kendi ayaklarımıza çakmayacağız. Bir tarafta terörle mücadelede bu operasyonları başarılı bir şekilde sürdürürken, diğer taraftan yatırımlarla beraber inşallah üretimlerimizi artıracağız, istihdamımızı sağlayacağız ve böylece Türkiye’de işsizlikle mücadelede inşallah çok daha güzel günlere ulaşacağız. ”

MARDİN, (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI