MHP’li Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Parti lideri gibi” yaptığı açıklamalarda muhalefeti hedef aldığını savunarak, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşine rastlanmayan bir yolsuzluk örneğine AKP hükümetleri döneminde şahit olunmuştur.  Vatandaşımız 13 yıldır ne yazık ki her geçen gün, bir önceki günü arar hâle gelmiştir. Konuşmasında muhalefetin saraya kuzu kuzu geleceğini de söyleyen Erdoğan, her gördüğünü koyun ya da kuzu sanmaktadır. Anlaşılan odur ki Erdoğan kurt ile kuzuyu ayırt etmekten acizdir” dedi.
-“ÇÖZÜM ORTAKLARI CHP VE MANEVİ MÜTTEFİKLERİ HDP BİZİ İLGİLENDİRMEZ”-
“Çözüm ortakları CHP ve manevi müttefikleri HDP bizi ilgilendirmez” diyen Büyükataman, “Ancak Erdoğan’a tavsiyemiz bir genelleme yaparken ‘Gayri Bozkurtlar’ demesidir. Kifayetsiz ve çirkin benzetmelerine bozkurtları karıştırmamasıdır.  O kaçak sarayın her zerresinde bu milletin evlatlarının hakkı vardır. Bin 100 odalı sarayın bu ülkenin hangi ihtiyaçlarını karşılamak üzere inşa edildiğini bilmek hepimizin hakkıdır. ABD’de bile Başkan ve ailesinin beyaz evde kira dışındaki masrafları kendileri tarafından karşılanırken kaçak sarayda bu masrafların tamamı gariban milletimizin cebinden çıkmaktadır. Kaçak ve karanlık saraya trilyonları savuran, ayakkabı kutularına milyon dolarları saklayan soygun şebekesi, konu çiftçi olunca ‘Gözünüzü toprak doyursun’ diyecek kadar küçülmekte, seviyesizleşmektedir” ifadelerini kullandı.
-“EMEKLİLERİMİZİN MAAŞI KAÇAK VE KARANLIK SARAYIN BİN 100 ODASINA GÖMÜLMÜŞTÜR”-
Emeklilerin maaşının “kaçak” ve “karanlık” sarayın bin 100 odasına gömüldüğünü ileri süren Büyükataman, “Fakat Erdoğan’a göre muhalefet bu sarayı eleştirmekte haksızdır. Garip gurebanın, fakir fukaranın hakkından zorla kesip kaçak ve karanlık saray yaptırmak ve bu sarayı millete açıyorum derken komandolara teslim etmek ve etrafında kuş uçurtmamak herhalde fıtrattandır. Osmanlı’nın çöküş döneminde yapılan Dolmabahçe Sarayı, Düyun-ı Umumiye’nin sebeplerinden biridir. Osmanlı en ihtişamlı günlerini bir kara çadırdan yönetilirken yaşamıştır.  Cumhuriyetin bütün kazanımları satıp savılmıştır. 80 yılda yapılanlar 13 yılda heba edilmiştir. Bu millet yatacak kalkacak Erdoğan’ın kibri, müsrifliği, azgınca yaptığı harcamalar için mi çalışacaktır? Millet fakir ve bitap hâldeyken, işsizlik ve çaresizlik almış başını gidiyorken Cumhurbaşkanı olan zat, nasıl ve ne hakla katrilyonları kendi sefahati uğruna pervasızca kullanmaktadır? Türkiye ekonomik ve siyasi anlamda istila edilmiş, iflas sınırına dayanmıştır” dedi.
-“İKİNCİ BİR DUYUN-U UMUMİYE REZALETİ YAŞANMADAN AKP GİTMELİDİR”-
“İkinci bir Duyun-u Umumiye rezaleti yaşanmadan AKP gitmelidir” diyen Büyükataman, “Eminiz ki, AKP’ye oy veren duyarlı, millî hassasiyetlere sahip muhterem vatandaşlarımız da olanlardan rahatsız olmuş ve mutlaka öfkelenmiştir. Artık milliyetçi-muhafazakârım, fakat AKP’ye oy veriyorum, vatanseverim ama AKP’yi destekliyorum, diyen kim varsa AKP’nin yıkım politikalarının farkına varmalı, milliyetçiliği ayaklar altına alan, Türk isminden rahatsız olanların ancak gayrimillî olacağını görmelidir.  Gün birlik günüdür, gün Milliyetçi Hareket Partisi’nde vatan savunmasına katılma günüdür” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.