28. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları bu yaz, müzik dünyasında heyecan yaratan özgün performanslara ev sahipliği yapacak.

11 Temmuz’da ENKA’nın daimi sanatçısı Fazıl Say ve Genç Yetenekler konseri ile başlayacak buluşmalarda, yıldız sanatçılarla önemli müzik toplulukları aynı sahneyi paylaşacak. Seyircinin konser keyfine, açıkhavada sinema nostaljisi de eşlik edecek.

28. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca İstanbullulara doyumsuz bir yaz yaşatacak. Müzik dünyasının önemli sanatçılarının konser vereceği buluşmalarda, yıldız sanatçılarla çok önemli müzik toplulukları da aynı sahneyi paylaşacak. Özgün performansların yanı sıra özlenen açıkhava sineması nostaljisi de bu yaz yine ENKA’da yaşanacak.

Müzik Dünyasının Devleri Aynı Sahnede!

ENKA-3211436

Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek etkinlikler, Fazıl Say’ın Genç Yetenekler ile birlikte vereceği özel konserle 11 Temmuz’da başlayacak. 17 Ağustos’a kadar devam edecek etkinliklerde Kuzey Cazı’nı kültleştiren isimlerden Nils Petter Molvær-123512Nils Petter Molvær; özgün vokali ve yorumuyla Gaye Su Akyol; açıkhava konserlerinin vazgeçilmez ve sevilen guruplarından Yeni Türkü; birlikte ürettikleri yepyeni şarkılarını ilk kez yorumlayacakları konserleriyle candan-ercetin-1235123Candan Erçetin& Kardeş Türküler; en güzel aşk şarkılarıyla Levent Yüksel; “Göğe selam” başlıklı özel performanslarıyla Şevval Sam&Kurtalan Ekspres; Türk filmlerinin en sevilen ezgilerinin senfonik yorumuyla

FOTO:ANTALYA-DHA
FOTO:ANTALYA-DHA

Cahit Berkay& Anadolu Senfoni Orkestrası sahne alacak.

Yıldızların Altında Sinema Nostaljisi…

star-wars-the-force-awakens-1235123Zengin program boyunca İstanbullu sanatseverler, ıhlamur kokuları eşliğinde açıkhavada film izlemenin tadını da ENKA’da yaşayacak. Film gösterimleri kapsamında, 2016 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da izleyiciyle buluşturulacak. Leonardo Di Caprio’ya ilk Oscar ödülünü kazandıran Diriliş (The Revenant) başta olmak üzere Casuslar Köprüsü (Bridge Of Spies), Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens), Ölüm Emri (Eye in the Sky), Brooklyn, X-Men: Kıyamet (X-Men: Apocalypse), Nefret Sekizlisi (The Hateful Eight), Sihirbazlar Çetesi 2 (Now You See Me: The Second Act) Carol ve Kral İçin Hologram (A Hologram for the King), filmleri açıkhava perdesine yansıtılacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm konserler ve film gösterimleri saat 21.15’te başlayacak.

Etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri ve çağrı merkezinin yanı sıra hizmet bedelsiz olarak ENKA Vakfı gişesinden ulaşılabilir.

TEMMUZ AYI PROGRAMI

11 Temmuz Pazartesi Fazıl Say Saat: 21:15
12 Temmuz Salı Nils Petter Molvaer Saat: 21:15
14 Temmuz Perşembe Gaye Su Akyol Saat: 21:15
15 Temmuz Cuma Yeni Türkü Saat: 21:15
18 Temmuz Pazartesi Candan Erçetin&Kardeş Türküler Saat: 21:15
19 Temmuz Salı Sinema / Diriliş Saat: 21:15
20 Temmuz Çarşamba Sinema / Casuslar Köprüsü Saat: 21:15
22 Temmuz Cuma Levent Yüksel Saat: 21:15
25 Temmuz Pazartesi Şevval Sam&Kurtalan Ekspres Saat: 21:15
26 Temmuz Salı Sinema / Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor Saat: 21:15
27 Temmuz Çarşamba Sinema / Ölüm Emri Saat: 21:15
29 Temmuz Cuma Cahit Berkay&Anadolu Senfoni Orkestrası Saat: 21:15