Etimesgut Belediyesi, engellilere yönelik açtığı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (E-KPSS) kurslarıyla bu yıl 17 engellinin daha memur olmasını sağladı. 2016-2017 E-KPSS’ye girerek başarılı olan ve ilk yerleştirmede ataması yapılan 17 engelli memur ve aileleri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i ziyaret ettiler. Tüm Engelli ve Aileleri Derneği (TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş’la birlikte gerçekleştirilen ziyarette, çiçeği burnunda memurlar Başkan Demirel’e teşekkür ettiler.

Engelli memurlara nerelere atandıklarını sorarak onlarla sohbet eden Başkan Demirel, atanan bütün engelli memurları ve ailelerini kutladı.

1S8A9810Demirel, “İlçemizde bütün engellilerimizi kamuya yerleştirene kadar E-KPSS kurslarımız devam edecektir. Yalnız kurslarla değil, engellilerimizin daha sosyal olmaları ve hayata daha çok katılımlarını sağlamak amacıyla birçok hizmet gerçekleştiriyoruz. Engelli Meclisimizi kurduk. Engellilerimiz için özel engelli araçları aldık. Her yıl engellilerimizi ve ailelerini tatile gönderiyoruz. Akülü araç gibi birçok ihtiyaçlarını karşılıyoruz. En önemlisi de engellilerimiz ve aileleri için Türkiye’nin en modern Engelsiz Yaşam Merkezi’ni yapıyoruz. Merkezimiz tamamlandığında engelli kardeşlerimiz ve aileleri rahat bir nefes alacaklardır” dedi.

İlimdar Boztaş da Etimesgutlu engellilerin diğer yerlerde yaşayan engellilere göre çok şanslı olduklarını belirterek, “Sınavlarda başarılı olup atanan bütün engelli memurlarımız, Etimesgut’ta ikamet eden ve belediyemizin açtığı E-KPSS kurslarına katılan kardeşlerimizdir. Belediyemizin ücretsiz dağıttığı hazırlık kitapları ve özel hocalar eşliğinde aldıkları kurslar sayesinde bu başarı yakalanmıştır. Daha bu ilk atamadır.
Sınavın geçerliliği 2 yıl olduğu için memur sayımız artacaktır. Engellilerimizin her zaman yanında olan ve desteğini esirgeyemen sayın Enver Demirel başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Etimesgut Belediyesi, engellilerin engel durumlarına göre işitme, zihinsel ve genel engelli kategorilerinde E-KPSS kursları düzenlenlemiş, kurslara 70 engelli katılmıştı.