MANİSA Bedensel Engelliler Dernek üyeleri, engelli rampalarına ve kaldırımlarına hatalı park yapan sürücülerin dikkatini çekebilmek için araçlarının kapı anahtar deliklerine, üzerinde küçük bilgi notlarının bulunduğu sticker’lar yapıştırmaya başladı.

Bedensel engellilerin tekerlekli sandalyeleriyle geçişlerini kolaylaştırmak için yapılan rampalara ve kaldırımlara sorumsuz sürücülerin park etmesi, bezdirdi. Soruna dikkat çekmek isteyen Manisa Bedensel Engelliler Derneği üyeleri, sticker’lı çözüm buldu. Hatalı park yapan sürücülerin araçlarının anahtar deliklerine küçük bilgi notlarının bulunduğu sticker’lar yapıştırmaya başladı.

POLİSİ ARAMAKTAN USANDIK

Başka çarelerinin kalmadığını söyleyen Dernek Başkanı Yasemin Yıldız,

“Bu uyarıyı anahtar deliğine yapıştırıyoruz. Engelli rampamızı kapatanları 5-10 dakika biz de engelleyeceğiz. Arkası yapışkanlı ve kolay çıkan bir yapışkan değil. Belki bizi bu şekilde biraz anlamış olurlar. Bunlardan 500 adet bastırdık. Polisi aramaktan usandık. Polisi bunlarla meşgul etmek istemiyoruz. Kendimizce bir çözüm bulduk. Onlar bizim rampamızı kapatıp özgürlüğümüzü engelliyorsa, biz de onları anlamaları için engelliyoruz”

dedi. 

MANISA BEDENSEL ENGELLILER DERNEK UYELERI, ENGELLI RAMPALARINA VE KALDIRIMLARINA HATALI PARK YAPAN SURUCULERIN DIKKATINI CEKEBILMEK ICIN ARACLARININ KAPI ANAHTAR DELIKLERINE UZERINDE KUCUK BILGI NOTLARININ BULUNDUGU STICKERLAR YAPISTIRMAYA BASLADI.  FOTOGRAFTA MANISA BEDENSEL ENGELLILER DERNEK BASKANI YASEMIN YILDIZ. (FOTO: NERMIN UCTU/MANISA,DHA)
MANISA BEDENSEL ENGELLILER DERNEK UYELERI, ENGELLI RAMPALARINA VE KALDIRIMLARINA HATALI PARK YAPAN SURUCULERIN DIKKATINI CEKEBILMEK ICIN ARACLARININ KAPI ANAHTAR DELIKLERINE UZERINDE KUCUK BILGI NOTLARININ BULUNDUGU STICKERLAR YAPISTIRMAYA BASLADI.
FOTOGRAFTA MANISA BEDENSEL ENGELLILER DERNEK BASKANI YASEMIN YILDIZ. (FOTO: NERMIN UCTU/MANISA,DHA)

Manisa Emniyet Müdürlüğü, trafik ekipleri geçen yıl, kent genelinde engelli geçişini engelleyen ve engelli araçları için ayrılmış yerlere park eden 3 bin 41 araca, 350 bin lira para cezası kesti. Bu yıl ise bugüne kadar 2 bin 72 araca 293 bin lira ceza verildi.