Yenimahalle Belediyesi, yaz aylarının sona ermesi ile birlikte birbirinden güzel tiyatro oyunlarını vatandaşlarla buluşturmaya başladı. Tiyatro sezonunu açan belediye perdelerini Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin ortak çalışmasıyla hazırlanan “Tekerlek İzleri”  adlı oyunla açtı. 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelendi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen oyunu KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, Lefkoşe Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit Yenimahallelilerle birlikte izledi.
Orkun Bozkurt ve Aysan Özcezarlı’nın gerçek hayatta yaşanmış olaylardan esinlenerek yazdıkları, Yaşar Ersoy’un yönettiği oyun, engelli bireylerin yaşamları boyunca yaşadıkları türlü sıkıntıları traji komik bir dille anlattı.
Yaşamın önündeki engellerin kaldırılması özlemini dile getiren ve bunu talep eden oyun sonrasında konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, göreve başladığı anda ilk hizmetinin belediyeye engelli birimini kazandırmak ve ilçedeki engelli bireyleri, engel durumuna göre tespit etmek olduğunu hatırlattı. Başkan Yaşar “Türk toplumu olarak genimizde bir yanlışlık var. Ne yazık ki engellilere acıyarak bakan bir toplumuz. Hâlbuki her sağlıklı insanımız potansiyel engelli adayı. Kimin ne zaman engelli olacağını yüce Allah’tan başkası bilemez.