Dinçer Özer ile Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali’nin 9’uncusu Yenimahalle Belediyesi ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) işbirliğinde 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda yapıldı.
Engelliler Haftası dolayısıyla Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, ZİÇEV Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Müge Konur ile engelliler ve aileleri katıldı.
Performanslar parmak ısırttı
Programda farklı illerinden gelen engelli grupları müzik, dans ve sema gösterileriyle birbirinden renkli şovlara imza attı. Program kapsamında ilk olarak Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu Görme Engelliler Folklor Ekibi, Artvin yöresine ait muhteşem bir gösteri sundu. 10-16 yaş arasında 10 öğrenciden oluşun ekip, sergiledikleri farklı yörelere ait dans gösterileriyle büyük alkış aldı.
İzmir Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Merkezi, İstanbul Veysel Vardar Görme Engelliler Ortaokulu ve Antalya ZİÇEV Şubesi Engelli Toplulukları da gösterileriyle izleyenleri adeta şaşkına çevirdi. Muhteşem performanslarıyla kimi zaman güldüren, kimi zaman düşündüren engelli grupları, salonu dolduran yüzlerce vatandaş tarafından ayakta alkışladı.
Gecenin finalinde ise, Dinçer Özer’in Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası, Devlet Opera ve Balesi, Hacettepe Senfoni Orkestrası vurmalı çalgılar sanatçılarından oluşan grubu yaptıkları şovla salonu coşturdu.

FACEBOOK YORUMLARI