MANİSA’nın Soma İlçesi’nde yaşayan doğuştan bedensel engelli üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Mustafa Çakmak, hayırsever desteği ile akülü aracına kavuştu. Kendisi gibi engellilere yardım etmek için Sosyal Hizmetler Bölümü’nü okuyan üniversiteli Mustafa, yeni aracıyla rahatça sokağa çıkabileceğini söyledi.

Soma’da yaşayan doğuştan bedensel engelli Mustafa Çakmak, daha önce akülü aracı olmadığı için büyük zorluk yaşadığını söyleyerek Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ne başvurusu üzerine ihtiyacına yanıt verildiğini anlattı. Manisa’da doktorluk yapan bir hayırseverin kendisine yardım eli uzattığını ve akülü araç hediye ettiğini belirten Mustafa Çakmak, artık özgürce hareket edebileceğini ve sokağa çıkabileceğini söyledi.

KENDİSİ GİBİ ENGELLİLERE YARDIM EDECEK

Engelli genç maddi imkansızlıklar nedeniyle daha önce akülü araç alamadıklarını belirterek, hayırsevere teşekkür etti. Mustafa Çakmak, “Arkadaşlarım rahatça sokağa çıkarken ben onları izliyordum. Ancak şimdi istediğim yere tek başıma gidebileceğim” dedi. Kendisi gibi engellilere yardımcı olmak için Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde okuduğunu anlatan Çakmak, “İkinci sınıfta okuyorum. Bu bölümü engellilere yardım etmek, onların hayatın içinde var olmasını sağlamak için seçtim. Okulumu bitirip, engelliler için bir şeyler yapmak istiyorum. En büyük hayalim bu” diye konuştu.